Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szóltok a Merlin kalandjai...

Mit szóltok a Merlin kalandjai befejezéséhez? SPOILER

Figyelt kérdés

Szép befejezés volt, nekem az is tetszett, hogy csak itt mondta meg Merlin, hogy varázsló. Mindent jól lezártak, izgalmas volt, a színészek remekül teljesítettek. De Arthur halálát kb majdnem megkönnyeztem, pedig nem vagyok egy filmen sírós típus. Olyan szomorú volt...

Ja, és szerintetek miért nem hívta rögtön Merlin a sárkányt, hogy a tóhoz vigye a sebesült királyt? Nem lett volna gyorsabb?


2012. dec. 27. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is ezt kérdezgettem magamtól egész végig, miért nem hívja a sárkányt?

Elég satnya magyarázat lenne, ha azért nem hívta volna, mert tudja, hogy öreg és beteg. Ja, és ami még foglalkoztat, mi lett Aithusával. Mert nagyobb szerepet nem kapott, csak amolyan töltelékszerepet.

Meg a másik... Gwaine meghalt? Gondolom igen, az ő halálát még megbocsátottam volna, de Arthur is...

Én fél óráig csak bőgtem a befejezés után. Még az sem fakasztott jobb kedvre, hogy Merlinből 1000 év elteltével csak egy öreg csöves lett. Arról az ezer évről pedig semmit se tudunk, mi lehetett vele.

Bár pozitív befejezésként felfoghatjuk, hogy Merlin túlélt mindenkit.


Bocsánat az ömlengésért, a kérdésedre szerintem nincs válasz. Bakinak hívják, logikátlanságnak. Mindenképp ki akarták nyírni Arthurt, de kellett a sárkány is, hogy elmondja, ő az örök király. Gondolom.

2012. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát kicsit megkésve válaszolok, mert csak most, a karácsonyi szünetben lettem "rajongó" :)

Nem örültem a befejezésnek, szerintem egyáltalán nem zártak le semmit, leszámítva persze, hogy a legendát sínre tették, de nekem ez kevéssé fontos :)


Szerintem épp akkor kezdődött volna az igazi történet, amikor Merlin bevallja, hogy varázsló. Artúr kénytelen szembesülni azzal, hogy a mágia jó is lehet és ők ketten hozzák létre azt a világot, ami a végzetük.

Szerintem legalábbis.


A sárkányos rész csak arról szólt, hogy időt húzzák és Merlin és Artúr kibeszélgethesse magát. Logikát keresni kár :)


Jah, és én is sírtam Artúr halálán. :)

2013. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most fejeztem be és bőgök... Atrhurnak és Gwaine-nek is meg kellett halni?! Miért?

Persze, szép befejezés, de fáj. :) Hiányozni fog a sorozat. Kíváncsi lennék én is, hogy mi lett Aithusával is.

Meg a többi szereplő sorsa is érdekel.

Olyan rossz, hogy vége, és olyan rossz, hogy Arthur meghalt.

De Merlin legalább mindenkit túlélt:)

2013. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én két napig sírtam az utolsó rész után.
2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én is sírtam utána, pedig én sem vagyok az a sírós tipus, én se értem miért nem hívta a sárkányt, és Merlinnek PONT akkor jutott eszébe amikor Arthur már egy hajszálnyira volt a haláltól... Vagy ha Merlin olyan nagy varázsló mért nem tudja meggyógyítani a sebeit? Még azt sem értettem, hogy mi az már az a rész amikor megy az Emrys, és elmegy mellette egy busz? Nagyon sajnálom Arthurt,és tudom, hogy csak egy film, de akkor is annyira szomórú volt... Merlin rajongó, fan, stb.. vagyok, nagyon szeretem ezt a sorozatot. És kár hogy nincsen folytatás, mondjuk elég nehéz lenne úgy, hogy már Arthur halott, de azért kiváncsi vagyok a többi szereplőre. Még az utolsó pár másodpercben reménykedtem, hogy Arthur kinyitja a szemét és feltámad, vagy valami... Azért befejezhették volna Happy End-del is.

És eddig még Mordred volt az egyik kedvenc szereplőm. Mondjuk az is egy kicsit Happy End volt a végében, hogy Morgana kinyiffant, de lehetett volna JOBB is a vége!De Merlint is sajnálom, mert neki egész életében az volt a hivatása, célja, hogy vigyázzon Arthurra, és most ez az egész szertefoszlott...Brühühühü... Nagyon szomorú vagyok!


De aki tudja válaszoljon arra az Emryses, meg a buszos cuccra! Nemértem, hogy azt miért kellet berakniuk...

Az 5. évad utolsó részét 10/4-re pontozom, mert olyan szomorú volt, de azért pár "jó" dolog is történt benne. Ti?

2013. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát a buszos résszel azt akarták kifejezni, hogy Merlin az idők végezetéig várja a nagy király eljövetelét. Azért volt ott a tónál. Máig is azt várja. Várja Arthurt...
2013. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Jajj de szomórú, mindjárt elsírom magam... :( (előző előtti válaszoló) Köszi a választ!
2013. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Azt, hogy a sárkányt miért nem hívja én sem értem. Valamint azt sem, hogy Merlin miért nem használta az élet és halál mágiát? Valószínűleg azért, mert Artúrért kell egy másik élet.
2014. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
bocsi, hogy ilyen későn válaszolok, de ha még olvasod vagy olvassa valaki, amikor az 1. évadban felbukkan Mordred, a 8. résznek is azt a címet adták, hogy "A vég kezdete" szerintem, már azzal megalapozták az egész sorozatot szinte, szóval Mordred keze által kellett, hogy meghaljon. Már ott is megvolt az esélyük, hogy elkerüljék Arthur halálát azzal, hogy lebuktatják Mordredet és már nem emlékszem pontosan, de még egyszer lett volna esélye Merlinnek a saját oldalára fordítani, de rosszul döntött és így maga ellen fordította Mordredet, valami ilyen rémlik... amúgy teljesen egyetértek a többi válaszolóval, most jött volna az a rész, hogy Arthur kiakad, hogy Merlin varázsló, ebből újabb bonyodalmak lettek volna stb... és még fel sem építették Albiont, ami úgymond megkoronázta volna az egész sorozatot és a sok küzdelem és erőlködés után egy happy end nem ártott volna... amúgy tipikus, hogy az utolsó pillanatban veszítsék el Arthurt, a sárkányra én is sokat gondoltam, Merlin mikor hívja már végre... vagy mondjuk a sárkány életéért cserébe Arthur élete vagy ilyesmi, hiszen megvolt hozzá a hatalma, meg a sárkány is elég öreg volt már... az utolsó, a buszos jeleneten először én is kiakadtam, meg olyan rossz érzés mindig befejezni egy sorozatot, pláne, hogy nem happy end a vége...
2016. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont azt gondolom amit te, csak én még azt is hányoltam, hogy Merlin nem hozta vissza a mágiát a királyságba. Arthur halálán egyébként én is majdnem elsírtam magam. :)
2018. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!