Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok hasonló filmet/soroza...

Tudnátok hasonló filmet/sorozatot ajánlani mint az Elit Alakulat?

Figyelt kérdés
Imádom ezt a sorozatot az elsőtől az utolsó percéig, és érdekelne hogy tudtok-e hasonló filmet/sorozatot? Annyi a lényeg hogy ne a németek szemszögéről szóljon, mert hányni tudnék a náci ideológiától, amerikai, orosz, brit akármilyen jöhet ami a szövetségesekről szól és nem túl régi. Köszönöm! :)

2013. jan. 2. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Más világháborús-témájú minisorozatot is készített az HBO:


1. The Pacific (A hős alakulat, 2010) - második világháború, távol kelet és az óceáni térség feldolgozás (Pearl Harbour és a Fülöp-szigetek, Japán)


De ott van még:


2. Generation Kill (Gyilkos megszállás, 2008) - sivatagi téma (közel-kelet), jelenben játszódó

3. Over There (Irak, 2005) - szintén sivatagi, jelenben


Én a 3-1-2 sorrendben láttam őket, így az Irak egy szinten van az Elit alakulattal élményben. Úgy rémlik hogy mindhárom főleg USA-nézőpontból történik, az Over There viszont nem annyira pozitívan állítja be az amcsikat, emiatt kaszálták is.

A Pacific kicsit más lendületű, vannak benne olyan részek amikor alig történik valami és unalmasnak is tartják, majd egy kicsit megint belendülnek a történetek.

A Generation Kill is elég korrekt szerintem. Angolul szoktam sorozatot nézni, ez még régen magyarul volt meg. A szinkron alapján én biztos nem nézném meg még egyszer. 1-1 főszereplő hangja Csőre Gábor és Bozsó Péter, élményben nekem sokat levesz hogy a közös párbeszédnél Cartman és Stan hangját hallom (persze kevesebb torzítással).


[link]

[link]

2013. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Nagyrészt szinkron okokból én is angolul nézek filmeket, de például az Elit Alakulatban David Schwimmerre nem tudtam nem Ross-ként tekinteni a Jóbarátokból.

A Hős Alakulat alaptémája így leírva nagyon tetszik, azt fogom elsőként megnézni, de a többi is nagyon jó. Még egyszer Köszönöm!

2013. jan. 2. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!