Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Meg tudja nekem mondani...

Meg tudja nekem mondani valaki ennek a régi, fekete-fehér filmnek a címét?

Figyelt kérdés

A közelmúltban láttam ezt a filmet, csak az a baj, hogy nagyon keveset tudok róla.

Nem tudom sem a címét, sem azt hogy kik a szereplői, vagy azt, hogy melyik csatornán láttam. Vagy az m1-en, m2-őn vagy a Duna tv-n.

A cselekményről tudom, hogy egy kastélynak az ura szeretne két fiatalt összeboronálni. (30 év körüli személyekre gondolok, amikor fiatalokat írok.) A fiatalok egy fogadóban találkoznak, és ebbe a kastélyba szeretnének eljutni, de nagyon rossz az idő, így ott maradnak a fogadóban sok részeg lovaskocsi vezető között. A fiatalember renddel magának -jobb étel híján- tojásrántottát, de a hölgy eltereli a figyelmét, majd megeszi a tojást. Később a férfi szeretne ott aludni a billiárd asztalin, de a hölgy ráveszi az ittas kocsivezetőket, hogy játszanak vele, ezzel elüldözve a fiatalembert az asztalról. Majd a férfi talál magának fuvarost a kastélyba, de a hölgy ismét elcsaklizza az orra elől a lehetőséget. Utóbb derül ki, hogy mind a ketten egy helyre igyekeznek, és össze szeretné a kastély ura házasítani őket, de mindezt úgy, hogy halottnak tetteti magát, és úgy állítja be az egészet, hogy ő ezt a végrendeletében fogalmazta meg. Hogy ne láthassa senki elbújik egy festmény mögötti szobába, ahol az inasnak kell ellátnia étellel. A fiatalok persze ezt nem tudják, és mind a ketten meghívnak maguk mellé egy segítőt, hogy a másik felet igyekezzen elcsábítani. A film végén persze a segítők lesznek szerelmesek egymásba, és végül a fiatalok is egybekelnek.

Nagy vonalakban ennyi lenne, ha valaki tudja a filmnek a címét az legyen kedves megosztani velem!


2013. jan. 5. 19:55
 1/1 Márciuska ***** válasza:
Ez nagyon hasonlít egy színdarabra, aminek az volt a címe, hogy Az ördög nem alszik. Úgy emlékszem, az rögtön a kastélyban kezdődött, mikor a két fiatal megérkezett, de mintha mindegyik panaszkodott volna, hogy rémesen felbosszantotta egy útitársa idefelé jövet. Utána a többi stimmel. Lehet, hogy ebből készült a film is, amit keresel.
2013. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!