Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van egyre több néger...

Miért van egyre több néger főszereplö amerikai filmekben?

Figyelt kérdés
pl a Django elszabadul, meg az a repülős katasztrófa film amiben Danzel Washington a főszereplő
2013. jan. 17. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Fura kérdés... de hát négerből is egyre több van az Egyesült Államokban, így értelemszerű.
2013. jan. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
12%
Mert terjed ez a kicseszett antirasszista sz*rság...
2013. jan. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem újdonság, eddig is voltak néger főszereplős filmek.

Denzel Washington egy jó színész, megértem, hogy főszereplőnek teszik.

Django meg egy rabszolga, elég furán mutatott volna egy fehér ember bekenve csokival :D

2013. jan. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Azért ott a lakosság elég jelentős hányada afro-amerikai, így nem meglepő, hogy egyre több filmben szerepelnek. Emellett Denzel Washington szerintem kiváló színész.

Bár az is igaz, hogy felkaptam a fejemet amikor először hallottam, hogy ő szerepel ebben a filmben. Ugyanis a régi eredeti verziójában még egy fehér csóka Franco Nero volt a főszereplő.

2013. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez polgárjogi, politikai kérdés.

A legtöbb amerikai filmben kell lennie általában egy pozitív szerepet játszó fekete színésznek.

2013. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert még mindig vannak, akik felteszik ezt a kérdést.
2013. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" elég furán mutatott volna egy fehér ember bekenve csokival :D"


Volt olyan időszak a filmgyártásban, illetve általában a színházi és varieté műfajban, amikor fehér színészek játszottak fekete illetve távol-keleti szereplőket.

A fekete műfaj neve blackface volt.

Hatalmas áttörést jelentett, amikor színesbőrűek is megjelentek a filmvásznon, vagy a tévé képernyőn, főleg amikor végre nem szolgálót játszottak.


Amúgy a kérdés csak két kérdést vet fel:

1. A kérdező vajon nekiállt gondos statisztikát készíteni az elmúlt évek filmjeiből, a kirajzolódó trendeket kutatva vagy csak bedobott két címet, ami hirtelen eszébe jutott nem törődve a szekérderék filmmel, amiben nem fekete a főszereplő.

2. Különben is, nem mindegy?

2013. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!