Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mást is kiakasztott az Ideglel...

Mást is kiakasztott az Ideglelés Csernobilban című horrorfilm?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, már több mint 50 horrorfilm van a hátam mögött, köztük a Kaptár, Végső Állomás, Parajelenségek, Kör, Silent Hill, és még egypár... De valamiért ez a film borzalmasan nyugtalanná tett. SPOLIER!!! Ok. mindenki meghal, mint mindegyik horrorfilmben, amit Oren Peli rendezett, de azért ilyesmire nem számítottam! Azt hittem valami nyugis szellemes, démonos horrorfilm lesz, nem pedig ilyen zombikutyás -emberes film.

Igaz, magából a kameravezetésből is ráismertem Peli művére, de ha csak magát a történetet nézzük le a kalappal. SPOLER!!! Habár szerintem abszurd, hogy a szovjetek csak úgy a többi zombi közé dobnak egy úgymond egészséges embert...

Szóval, kinek mi a véleménye aki már látta feliratosan, vagy magyar szinkronban?



2013. jan. 31. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Te egy pillanatig is komolyan vetted az egész förmedvényt?


[link]

2013. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
-.- Óóóóóóóó.... Rögtön megyek Pripjatba, és majd ott találok több száz emberkét. Mint mondtam: PARAJELENSÉGEK! "Állítólag" igaz történet, meg hogy így élt Micah, meg Kati... Már nem hiszek az efféle reklámfogásokban!
2013. jan. 31. 19:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom valahogy engem nem "vett" meg ez a film pedig én is nagy horror és film fan vagyok de kicsit többre számítottam főleg az előzetes miatt. Én feliratosan néztem meg de nem volt egy maradandó élmény....ilyen "kézi kamerás" filmekből inkább a Rec2-őt emelném ki az igazán korrekt és jó alkotás lett :D
2013. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem nézni a filmet, de fél órát sem néztem meg belőle.


Voltam kinn Pripjatyban a valóságban, tudom milyen a város. Engem ez annyira zavart, hogy nem tudtam azonosulni azzal, hogy elképzeljem, hogy ott játszódik.

2013. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Én annyira nem húzom le, mint a legtöbben. Nem volt rossz, de tény, hogy többet ki lehetett volna hozni belőle.


SPOILER!

A téma felépítése nagyon jó. A jellegzetes orosz mentalitás az idegenvezető részéről, hogy "ném báj, ákkór máshol mégyünk be", az telitalálat. Az elhagyott Pripjaty nagyon ütős, nem tudom, hogy ott "filming location"-ozták-e vagy sem, de jó volt az operatőri munka, a díszletezés és a feszültség felépítése is.

Ami viszont baki: Jurijjunk állítólag többször is vezetett extrémtúrát a térségbe, mégis értetlenül kezeli a helyzetet.

Kicsit logikátlan és életszerűtlen az az elfajzott horda, akik inkább a radioaktív fertőzöttek leszármazottai, mintsem ők maguk. Talán lehet köztük kortárs is, de érthetetlen az indítékuk és az, hogy miért is vannak ott és miből élnek.

Annak az iszonyatos mennyiségű embernek nyomai lennének a nappali séta során is. De a legfelháborítóbb a legvége volt, hogy a katonák tisztán látják, hogy a két fiatal nem a horda tagja, civilek, segítséget kérnek és durr lelövik a srácot. A csajt meg bedobják a dinnyék közé. Tehát másik nagy baki, hogy a "rendfenntató" közegnek sem érthetőek sem az indítékaik sem pedig a szerepük.

Ugyanakkor a helyszín és a film hangulata miatt egy megnézést megér.

2013. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem irto gyenge film volt. Izlesek es pofonok. :D
2013. febr. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Skyline77 válasza:
Láttam a filmet de a csaj kb. 50000 röntgennel a testében korántsem egészséges....
2014. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nagyon szeretem ezt a filmet. Láttam angolul is, meg magyar szinkronnal is. A szinkron szerintem szuper, le a kalappal. Az egész film hangulata pontosan azt nyújtotta, amit vártam tőle. A helyszínek, a szereplők, a zombi, sugárbeteg leszármazottak. Pont egy ilyen filmet képzeltem el azelőtt Csernobilról. Az, hogy minden második pillanatban nem ömlik a vér valakiből, még nem jelenti azt, hogy rossz horror lenne. Van így is izgalom bőven. Nekem sokkal jobban tetszett az is, hogy nem szellemek voltak, hanem valódi hús-vér lények, így sokkal hihetőbb nekem (nyilván nem fogom azt képzelni, hogy valóban ez zajlik ott, de a film alatt abszolút hihető volt). Aki szerint nem volt élethű a díszlet, mert Pripjaty nem így néz ki, biztosan igaza van, én még nem voltam, de egyszer biztosan elmegyek, mindenesetre nyilván nem forgathatták ott, de teljes mértékben hihető volt, hogy ott zajlik a sztori. Ja és a vége: nyilván azért dobták be a lányt a mutánsok közé, mert látta őket és elhíresztelte volna mindenhol kb, hogy mi megy ott, ezt meg kellett előzniük, úgyhogy inkább őt is beáldozták, ennyi.
2014. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kecskeméten lett forgatva a film. Hogy őszinte legyek voltak benne ilyesztő részek de nem olyan amitől az ember kiugrik a székéből. Ha lesz második rész az jobb lesz (remélem).
2017. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Régi és nem aktuális, de én most láttam a filmet és az 5. válaszolónak elmondanám a mutánsok szerepét:

A mutánsok nem a zónában éltek, hanem abban a katonai bázisban voltak tartva ahova a végén vitték a lányt, és ott kísérleteztek rajtuk. Ez teljesen egyértelmű a végén a két tudós párbeszédéből ( "A szökevényeket sikerült visszahozni? -Igen, mindegyiket" ). Valószínűleg megszöktek abból a laborból, valami úton módon, vagy ők maguk engedték ki őket tesztelés céljából ( ezért lehetett lezárva a zóna ).

A lányt meg azért nem engedték el, mert ugye ezek titkos katonai kísérletek voltak ( ezt is a tudósok mondják ) és ugye látta a lényeket, ezért nem lehetett elengedni. Gondolom vacsora gyanánt dobták be a lényeknek, meg van oldva az etetésük xd

Jurij meg onnan tudott szerintem a lényekről, hogy az elején kiderül hogy ő is katona volt, a különleges erőknél, így simán tudhatott a titkos katonai kísérletekről.

2017. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!