Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért irodalmi személyek...

Miért irodalmi személyek neveiről kapták a nevüket a Lost szereplői?

Figyelt kérdés
ilyenekre gondolok hogy John Locke, David Hume,Rousseau.. talán még van több is, hirtelen ennyi ugrott csak be.

2013. febr. 2. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Sawyer ugye Locke apjától, aki TOm Sawyertől szedte, Faraday aki fizikus volt, meg akiket írtál (csak nem David, hanem Desmond Hume)
2013. febr. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hehh most látom h azt kérdezted, miért :D én meg milyen-nek olvastam éjjel, bocsi :D
2013. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jah tényleg Desmond volt :D érdekes amúgy, az egész sorozattal kapcsolatban egy csomó kérdést lehetne feltenni
2013. febr. 4. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! De jó még valaki foglalkozik a Lost-al! :D Igazából nagyon sok filozófiai alak neve szerepel pl. Locke, Hume. Van egy könyv erről Eltűntek és a filozófia a címe.
2013. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Imádom a Lostot, életem legjobb sorozata, rengeteget olvasgatok róla :) utánanézek majd annak is, ami írtál :)
2013. febr. 4. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az egyik kedvencem, és olvasok róla mindent amit lehet :D

Amúgy ezek a nevek szerintem halvány utalások a személyiségre. Rousseau a természeti törvényekről írt, arról hogy a társadalom az embert megrontja, pedig eredendően jó; DAnielle pedig egyedül él a dzsungelben, és gyűlöli a sziget "társadalmát" mert azok elrabolták a lányát. Faraday fizikus volt, Daniel F. a sorozatban pedig matematikus. Locke filozófus, aki szintén a természeti törvényekben hisz, de nála ezeket Isten alkotta, a sorozatbeli Locke-ban pedig épp az a fontos hogy sokat gondolkozik és a "hit" embere, eleinte egyedül ő hisz abban hogy itt valamiféle Isteni beavatkozás történt amiért ők ottragadtak. Hume az emlékezetet, álmokat vizsgálta, valamint nem hitt a szabad akaratban, Desmond pedig ennek megfelelően nem saját akaratából nyomkodja a gombot, hanem nincs választása, valamint elég fontosak az álmai és az emlékei, hiszen a végén ezzel hoz össze mindenkit.

Most ennyi jut eszembe, de ha valaki még tud ilyen nevet, azokon is el lehet gondolkozni :D amúgy utána lehet olvasni még ezeknek a filozófusoknak, biztos több is van emögött de nekem ezek maradtak meg az egyetemi filozófia óráimból :D

2013. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igaz még nem tartunk ott irodalomból, de talán Kate is Jane Austenről kapta a nevét,valószínűbb, hogy a regényei főhősnői miatt.Főszereplői intelligens, erkölcsileg erős hősnők, akik éles kontrasztban állnak környezetük balgaságával.
2013. febr. 4. 23:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok benne biztos h Jane Austenról kapta a nevét, szerintem ez véletlen, hiszen gyakori név. Csak azért gondolom mert nem igazán hasonlít Kate sem magára Austenra, sem a szereplőire. Persze, független nő, de Austennél mindig a házasság és a szerelem a központi téma, Katenél ez nincs így, két pasit hülyít egyszerre, Sawyert ráadásul sokszor felhasználja a céljaihoz. Persze lehet hogy tévedek, de olvastam Austen regényeit és életrajzát, és nem látok hasonlóságot.
2013. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, én még nem olvastam róla, csak név alapján feltételeztem, hogy talán ő lehet az :)
2013. febr. 5. 15:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok más érdekes utalás is van még: Lost rajongók azt is megfigyelhették, hogy a filozófusok, jelentős személyiségek névutalásain kívül sok még a "beszélő" név is, amilyen pl Jack vezetékneve: Shepard (ami vezetőt, pásztort jelent). Az ő apja pedig ugye Christian Shepard=keresztény pásztor. Vagy egy másik: Desmond kedvese, Penelope mitológiai utalás: a hűséges asszony mintája, aki leépíti a kérőit, míg a szerelme a világban hánykolódik (ugye Desmond hajótörés után jutott a szigetre, évekig gombnyomkodásra ítélve) és folyamatosan reménykedik, hogy egyszer hazatér a férfi.
2013. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!