Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Azoktól kérdezem, akik láttak...

Azoktól kérdezem, akik láttak a Harry Potter filmeket, de nem olvasták a könyveket: csak a filmből meg lehet érteni a cselekményt?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan, aki előbb látta, és csak utána olvasta, és akkor értette meg a dolgokat. Főleg a 4. résztől szerintem nehezen lehet érteni.

2013. febr. 10. 21:14
 1/9 AccountManagerkovács ***** válasza:
47%
Szerintem érthető... Én mindegyik filmet láttam, de egyik könyvet se olvastam, mégis értettem.
2013. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én előbb láttam a filmeket, majd csak utána olvastam a könyveket. Igazából egészen addig én is úgy gondoltam, hogy értem, amíg el nem olvastam a könyvet. Akkor jöttem rá, hogy a filmből mennyi mindent kihagytak, és mennyi mindenre nincs magyarázat benne, míg a könyv valami zseniális. Rowling minden egyes részletre figyelt, és kidolgozta azt. Ezeket a filmből nem lehet kivenni. Szerintem, ha valakinek tetszett a film, akkor azzal csak nyerhet ha a könyvet is elolvassa. Azt hiszem, ezen az oldalon olvastam egy jó megfogalmazást ezzel kapcsolatban: a Harry Potter film csak amolyan kedvcsináló a könyvekhez. És ez így igaz.
2013. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy talán azt hiszik, hogy értik, de igazából nem értik. Próbáltam kivenni a filmekből, hogy mi az a horcrux, de ha jól emlékszem, csak egy rövidke montázs van ezzel kapcsolatban. Mindegy, legalább viccesek.
2013. febr. 11. 20:21
 4/9 Kyttana válasza:
Ha olvastad a könyvet, akkor jobban megérted a cselekményt. Nekem gyakran kellett itthon a kamasz gyerekeknek elmagyarázni, hogy mi miért is volt. De nem azért mert amúgy a filmből nem lehetett volna megérteni. Egyszerűen vannak olyan jelenetek amiket kihagytak a filmben, ugyanakkor a könyvben ott van, tudod a "miérteket"...
2013. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sanyika01995 ***** válasza:
68%
Nem!!!!!!!! el kell olvasni a könyvet! Bocsi, de a film az kaki!!! Az első 1-2-3 rész az jó! A többi az már nem!
2013. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én is a filmeket láttam előbb, és valahogy mindig voltak kisebb-nagyobb hiányérzeteim, hogy most ez mi..? :D De miután kiolvastam a könyveket minden részlet világos lett.
2013. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, a film nagy kaki, szerintem csak az első 2 jó, akkor még kicsik és cukik. És Emma nem elviselhetetlen pi, Harry meg nem egy dzsigoló.
2013. febr. 14. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Én azt bírom, mikor valaki csak a filmeket látta/nézi, és közben kommentálja (azt hiszem a múltkor ilyet a twitteren láttam), és azt sem tudja, hogy kell leírni a neveket. A ron-t is túlbonyolította, valami rohn vagy nem is tudom, hogy mit írt helyette. Meg egész biztos vagyok benne, hogy akik csak a filmet látták, nem tudják pontosan, hogyan és mi történt Harry szüleivel,Harry hogyan tudott mégis megmenekülni, mi történt Piton és Lily között, Voldemort gyerekkoráról nem tudnak semmit, azt hogy az anyja meg a nagyapja milyen volt, mi is pontosan a horcrux és a patrónus, és pontosan mire is jó... Amit most felsoroltam, nem mind olyan fontos dolog, de érdekesek, és jó tudni.
2013. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy hosszu mind a 7 kotetet kiolvasni de megeri.En is kiolvastam es megnezet a filmeket es ORIÁSI kulombseg van a kotetek es a filmek kozott.
2013. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!