Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a neve ennek a filmezési...

Mi a neve ennek a filmezési stílusnak?

Figyelt kérdés

Egy adott személyt, tárgyat, vagy mint jelen esetben egy épületet több szögből, és helyről lefilmezel. Ennek mi a neve?

Köszönöm.


http://www.youtube.com/watch?v=RCJbkb448bQ&feature=player_em..



2013. febr. 27. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Helo!


Ez a snitt.


"A snitt vagy filmfelvétel a filmkészítés folyamatának legkisebb egysége, két vágás közötti, általában egyazon plánban rögzített fázisképek megszakítás nélküli sorozata. A snittek filmképet, a filmképek pedig jelenetet alkotnak.[1] A snittet általában egyetlen kamerával veszik fel, és bármilyen időtartamú lehet."


De voltakepp ez a jelenetkeszites alapja, igazabol a kameraallasoknak van neve. Szoval erre tenyle csak a snitt illik.

2013. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A következő szint meg már a stop motion? :D
2013. márc. 27. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:

A stop motion is ugyan ugy epül fel, mint bamelyik film, csak ott nem "olyan gyorsan peregnek" a kepek, mint egy hagyomanyos filmben, es nem is annyi altalaban, - tehat 24 kepkockanal kevesebb van eg masodperc alatt.


De ha csupan humoros volt a kommented, es nem kertel magyarazatot, szoval költöi kerdes volt, akkor bocs, de gondoltam ha mar itt vagyok, megvalaszolom :D.


Egyebkent a videoban az illeto timelapset is hasznalt, ami gyorsitott felvetelt jelent. A kamera fix, jo sok ideig veszi a kepet, vagy a gep megadott idöközönknet - mondjuk 30 masodperc - csinal ey kepet es igy dokumental mondjuk 1 oranyi idöt - ami ez esetben 120 kepockat jelentene összesen, igy pedig kb.: 5 masodperces video lenne az 1 orabol.

2013. márc. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen a kérdés költői volt és humornak szántam, csak az Én humoromat nem mindenki fogja, dehát így megy ez :)

A stop motion-nal kb tisztában voltam, de végre egy pontos definíció :)

A timelapset viszont tudtam eddig is.

Köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 27. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondoltam hogy az, de irasban sose lehet biztos az ember, nagyon sokat nyom a latba a nonverbalis jelek - es a verbalisak i - hianyossaga.


Ezert inkabb nem kockaztatok :D.

2013. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért a kettőspont dé finoman, alig észrevehetően, szubliminálisan utal a mondat komolyságára nem gondolod? :)
2013. márc. 28. 02:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Az interneten? Ugyan nem. Amig nem ismerek valakit, addig nem adok a szmajlikra, mivel mostanaban a legtöbb esetben mar funkciojukat vesztik, jelentes nelkül irogatjak. Lattam en mar agyonjelezett szöveget, amit holt komolyan gondoltak es teljesen hetköznapi szöveget, amit veres ironianak szantak.
2013. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na igen. Mostanában mindenki telenyomja vele s szöveget, de ezt is mértékkel kell használmi. Ennek is megvan a maga helye és ideje.
2013. márc. 28. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!