Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Más szintű szellemi értéket...

Más szintű szellemi értéket képvisel egy sorozat mint egy film?

Figyelt kérdés

A legtöbb filmkedvelő alantas, ponyva alkotásnak tartja a sorozatokat, pedig sokszor pont az ellenkezője igaz.


Ez puszta sznobizmus, vagy tényleg van valami, ami miatt egy sorozat nem lehet olyan jó mint egy mozi?



2013. febr. 28. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagy sorozatjunkie vagyok, szóval szerintem egyértelműen lehet egy sorozat olyan jó, ha nem jobb, mint egy mozi.

Egyszerűen a hosszabb játékidő alatt több mindent könnyebben meg lehet oldani (vagy inkább meg lehet oldani, filmeknél meg nem). Gondolok itt olyanokra, hogy évadok/évek alatt megszeretsz egy sorozatos karaktert, nagyobb érzelmeket tud kiváltani, ha vele történik valami, több idő van karakterfejlődésre, stb.

Sztorira is lehet olyan jó, mint egy film, néha lehet koncentrálni az akcióra, néha az érzelmekre, stb.


Sorozatszínészeket is mondhatni lenézik, mondván, hogy ő csak egy tv színész, de láttam én már olyan alakításokat, hogy Oscar-on esélye se lenne másnak nyerni.


Kérdésedre nem nagyon tudok válaszolni, csak a személyes véleményem írtam le.

2013. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés kivételtől eltekintve a sorozat nem üti meg egy jól elkészített játékfilm minőségi szintjét.

Ez nem sznobizmus, egyszerűen a sorozatokat kizárólag egy bizonyos tömegigény elégítenek ki, de azért nem mondanám alantas szórakozásnak.

2013. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2


Ez olyan, minthogy a filmek között is a legtöbb elég igénytelen, egyszer vagy egyszer sem nézhetős kategória, és néha kijön egy film ami tényleg nagyon jó.

Sorozatból is lehet "csak" 20-30 zseniális van, de az minimum 100 évad, és minimum 1000 rész, amibe persze pár gyenge rész is beleszorul, de többsége jó.

Szóval lehet kevesebb sorozat olyan igazán jó, de mivel egy sorozat nem 1,5 óra, ezért időtartamra simán ott van, mint egy film.


Pl. utóbbi 5 évben kb 60 sorozatot sikerült "kivégeznem", ezek közül sok még ma is tart, míg 60 filmet akár 60 nap alatt is meg lehet nézni.

2013. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!