Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a legunszimpatikusabb,...

Ki a legunszimpatikusabb, illetve legszimpibb szerepelő nektek az éjjel nappal Budapest című sorozatban?

Figyelt kérdés
Szerintem elég borzalmas emberkék szerepelnek benne, átlagos trendi boyok és csajok, talán Lali a legeredetibb legviccesebb szereplő. De Anikó és Kristóf a két legerkölcstelenebb, legösztönösebb förmedvény. Ti hogy látjátok?
2013. márc. 11. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Szánalmasok és röhejesek - rossz értelemben. Érdektelen emberek gyülekezete, lehetetlen pozitívan beszélni bármiről is a műsorral kapcsolatban.


Egyébként "unszimpatikusabb" szó nem létezik. Ez egy köznyelvi tévedés, amiről jobb minél előbb leszokni. A szó, amit kerestés, az "antipatikus".

2013. márc. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

" Ez egy köznyelvi tévedés,"


A köznyelv nem képes arra, hogy tévedjen, mivel a köznyelv határozza meg a szavak jelentését.


Én úgy látom, hogy nem nézem. Sokkal boldogabb ettől az életem.

2013. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Ki akarnak fejezni valamit egy olyan szóval, ami helytelen. Mi ez, ha nem tévedés? A köznyelvben akkor marad meg valami, ha sokan kezdik el használni és elfogadott lesz. Ha valaki magyarországot ezentúl "büdösretkesszemétországnak" hívná, mert utálja a hazát, és mondjuk lassacskán 5-10000-en követi ka példáját, akkor ezt is el kéne fogadni? Nem. Ahogy azt sem, hogy "unszimpatikus" szót használnak "antipatikus helyett". Változatos a nyelv, maradjon is az, annak ellenére is, hogy egyre többen vannak az olvasatlan emberek táborábán, az igénytelenek között, akik megelégszenek egész életükben 2-300 szóval.
2013. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ki akarnak fejezni valamit egy olyan szóval, ami helytelen"

Erre tényleg nem tudok mással reagálni, mint az Univerzális Ellenérvvel:

"Mondod te."


Amúgy pedig a németekkel vitatkozz, akiktől átvettük, meg a Guglival amely szerint elterjedtebb, mint az antipatikus. Amúgy sem értem, hogyan gazdagítja a nyelvet, ha szavakat tiltólistára teszünk. De nyilván te sem hallottál még a kognitív disszonanciáról.

2013. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Magyarország nagy betű.

Ezt nem hagyhattam ki. :)

http://www.youtube.com/watch?v=N4vf8N6GpdM

2013. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A felhozott példa azért is irreleváns, mert ha valaki Magyarországot holnaptól Szemétországnak nevezné, abban nem lenne semmi nyelvtani vita. Tisztán érzelmi.

Az unszimpatikus/antipatikus vita egy médium/média/médiák jellegű vita, amely egy latin eredetű szó eredeti latin jelentéséből és nyelvtanából vezeti le, hogy itt és most magyarul hogyan kellene használni. Pontosan úgy, ahogy nekünk tetszik, és ahogy mások megértik. Pont.

2013. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

a legszimpibb: rita, regina, marci

nem szimpi: anikó, kristóf

2013. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Nekem azok a legkevésbé szimpatikusak, akik ilyeneket néznek.
2013. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
kristóf
2013. ápr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
fas
2013. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!