Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pár szó kivételevel szinte...

Pár szó kivételevel szinte semmit nem értek meg az angol filmekből. Egyszerüen nem értem mit mond mint ha ösze vissza beszelnenek a filmben, nem értem a szavakat. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem ertem eyt,ha angol szöveget olvasok akkor nehány szót kivéve,nagyjábol megértem a szoveget,de ha hallásra kell megertsem mintha lónak mondanák az ABC t.
2013. márc. 28. 18:12
 1/3 muscleman666 ***** válasza:
Majd kialakul , nálam is így volt :D olyan filmeket nézz meg angolul amiket már kivűlről ismersz és tudod magyarul h mit mond , vagy angolul mondja és alatta legyen magyar felirat
2013. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A filmekkel olykor én is bajban vagyok.

Szövegértés szempontjából inkább a hírtévék (BBC, CNN) a jobb. De elég sok vloggert nézek Youtube-on, azokkal sincs gondom.

De filmet felirat nélkül inkább nem nézek. (Inkább angol felirattal persze.)

2013. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ChrisM ***** válasza:

Javaslom én is a híradókat (BBC, Euronews), illetve brit filmeket, vagy legalábbis olyat, amiben brit színészek játszanak. Sokkal érthetőbb.


Persze ízlések és pofonok, én általában egy kukkot nem értek az amerikai filmekből, olyan elkenten beszélnek, más meg a britet nem érti; mindazonáltal nekem az a tapasztalatom, hogy a britet könnyebb megérteni (még a dialektusokat is), mert közelebb áll ahhoz, amit az iskolában tanulsz/tanultál.

2013. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!