Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Harry Potter-film a...

Melyik Harry Potter-film a legjobb szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő kifejezetten jó volt, a 3. elment, a többi meg szerintem nézhetetlen. Meglátszott hogy hol kezdtek el vastagodni a könyvek, és kellett kihagyni rengeteg fontos eseményt a 2 órás játékidő miatt.
2013. ápr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
a Tűz serlege
2013. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ChrisM ***** válasza:
100%

Szerintem a harmadik és a negyedik.


Chris Colombus az első kettőt nagyon családi vígjátékra vette, ahhoz képest nagyon jól jött Cuarón és Mike Newell sötétebb tónusa a következő két részben.


Newell egyébként meg akarta csinálni az ötödiket is, de nem hagyták neki (rejtély, hogy miért...). Helyette szerződtettek egy közepesen tehetségtelen tévés rendezőt, aki nagyon jól feküdhetett valahol, mert a hihetetlenül ócska ötödik rész után nem tudom elképzelni azt a producert, aki józan ésszel erre az emberre még rábíz másik három filmet (és több száz millió dollárt).


Elsőre reagálva, szerintem nem azzal van a baj, hogy mennyit hagytak ki (az adaptáció sajnos ilyen műfaj), hanem hogy hogyan. A David Yates rendezte 5-6-7-8 részeknek egyszerűen semmi stílusa nincsen. Lehet úgy is nagyon jó adaptációt csinálni, hogy kidobom a könyv felét (pl. A tökéletes trükk), de azt valamivel ellensúlyozni kell.

2013. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
52%
A hatodik. :)
2013. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egyértelműen az első volt a legjobb, az még aránylag jól (filmhez képest) visszaadta a könyvek hangulatát. A második már valamivel rosszabb, a harmadik pláne, a negyedik pedig abszolút mélypont, hisz nem elég, hogy rengeteg fontos eseményt kihagytak, de lényeges eseményeket is teljesen elferdítettek, köze nem volt a filmbéli jelentnek az eredetihez (pl ifj Barty Kupor lelepleződése, a halálfalók randalírozása a világkupadöntőn, az első trimágus próba a sárkánnyal, a labirintus a végén). Undorító lett az a film. Nem csoda, hogy egyből átadták másnak a stafétát.

A hatodik és a 7/2 még tetszett, az 5. és a 7/1 megint olyan középkategóriás lett.

2013. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a második és a hetedik második része tetszett a legjobban, de mindegyik jó volt.
2013. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

Az első kettő szerintem 10 éves kor felett halál unalmas, a harmadik az közel tökéletes, a negyedik szintén elég jó lett. Az ötödik és főleg a hatodik borzasztóak. Ja és nem azért mert kihagytak a könyvből. Basszus még jó, hogy kihagynak, nem lehet 600 oldalt két órába sűríteni, a gond az, amit kihagytak. A lényegi dolgokat. Viszont a Halál ereklyéi mindkét része nagyon jó lett szerintem, relytély Yates hogy oldotta ezt meg.


Szóval nekem a kedvencem a 7/1.

2013. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!