Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megnéztem egy filmet 1080p-ben...

Drgdf kérdése:

Megnéztem egy filmet 1080p-ben, egy másikat felkonvertáltam 1080p-re mégsem lett olyan szép mint az első, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pedig nagyobbra állítottam a bitrátát és a képsebességet.

2013. ápr. 19. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kisfelbontású képet felnagyítasz, attól még nem lesz részletgazdagabb...
2013. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mitől lesz az?
2013. ápr. 19. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Egy kis felbontás nagyobbra való módosítása mindig minőségromlással jár, nem csak a veszteséges tömörítés miatt. A nem létező képpontokat a meglévőkkel töltöd ki, azokat pedig szét kell húzni. Ez pixelesedéssel jár, zajjal, homállyal, stb...
2013. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám olyan minőségbe konvertálni, hogy olyan legyen, mint az eredeti?
2013. ápr. 19. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha nem 1080p a forrás, akkor sosem lesz ugyanaz a minőség más (kisebb) felbontásból. Ez nem programon múlik, hanem így lettek létrehozva. Mivel nem áll rendelkezésre az az az adat, azt neked egy program sem fogja tudni létrehozni. A meglévőt kell felhasználniuk.


1080p-ben kell megvenned vagy letöltened.

2013. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Régi filmeket is ha felkonvertálnak hiatalosan VHS-ről, DVD-ről Blu-ray-re akkor nem lesz olyan a minősége, mintha eredetileg Blue-ray-en adták volna ki?
2013. ápr. 19. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a filmeket VSH-ről CD-re majd DVD-re majd Blu-ray-re konvertálták volna akkor a többszörösére nagyított anyagból ma már semmit nem látnál úgy szétesne. Nem így csinálják.


Az eredeti nyers filmszalagot nagy mértékben lehet nagyítani, több ezer pixeles felbontásra is. Az viszont analógról digitális formában történik.

Te digitális anyagról digitálisra nem tudsz veszteség és károsodás nélkül váltani.

2013. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!