Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a régebbi filmekne...

Szerintetek a régebbi filmeknek több mondanivalójuk volt, mint mostaniaknak - tisztelet a kivételeknek?

Figyelt kérdés
Régebbi film alatt azt értem, hogy 1970., '80., 90., max. 2000.

2013. ápr. 29. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Az biztos! A mai filmek csak szórakoztatásra vannak és nem arra hogy tanuljunk is belőlük valamit.
2013. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézz ázsiai filmeket, és akkor nem így fogod gondolni. :) Amerikától ne várj semmit.
2013. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, az ázsiai filmeket én is szeretem. Azokkal nincs is gond :)
2013. ápr. 30. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, a régiekből már csak a legjobbakra emlékezünk. Ennyi.

A 30-as évek, az 50-es évek, a 70-es évek volt a trash vagy a pulp igazi aranykora.

Tarantino a 70-es évek filmjeiből merített ihletet a Ponyvaregényhez vagy a Halálbiztoshoz. (Nem vitatom Tarantino érdemeit, sőt. De a filmek, amikből ihletet merít nem mindig a filmművészet csúcsai.)


És akkor még nem is szóltunk a 80-as évek akciófilmjeiről, amik videón beszivárogtak.

http://www.youtube.com/watch?v=jCONObJyuJQ


Mondanivaló? Ez is egy fura fogalom. Ha a tisztán explotation filmeket kihagyjuk, akkor pontosan a faék egyszerűségű filmeknek van a legtisztább mondanivalója. A jó legyőzi a gonoszt. Pont.

Az igazán jó filmek mindig bonyolítják, árnyalják a dolgokat, ez így volt régen és így van ma is. És én pontosan azt érzem, hogy a mai filmek, még a populárisabbak is, sokkal árnyaltabbak ebből a szempontból. Hasonlíts össze egy 60-as évekbeli James Bondot egy Skyfall-al.

2013. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. :)

Amúgy válaszolok normálisan is a kérdésre. Ha ma megnézed, Amerikát majmolja mindenki. Kialakul itt is, Magyarországon is egy olyan értékrend, hogy az amerikai dolgok a jók, menők. Továbbá amúgy is amerikai dolgokat sugároz felénk a média is. Amerikai filmeket vesznek a mozik, azokat forgalmazzák a legtöbb helyen, adják a TV-ben. És azok az emberek, akik ott élnek, nem a túlzott intelligenciájukról híresek. Nincs igényük mély gondolatokat tartalmazó filmekre, mert nem értenék meg, unalmasnak találnák. Legyen benne akció, romantika, paraszt poénok, esetleg egy kis uszítás az arabok ellen, vagy az ázsiaiak ledegradálása. És ezt nyomják le a torkunkon, nincs választási lehetőségünk, nem fogsz látni egy Keserédes életet vagy egy Rekviem egy álomértet a TV-ben. A gyerekek ezeken az amerikai filmeken nőnek fel, nekik is ezekre lesz igényük. Beléjük nevelnek egy csomó helytelen dolgot... Igyál, drogozz, ölj, kefélj össze-vissza, nézd le azokat, akiket Amerika is utál, legyél kapitalista, legyél önző, taposs el mindenkit, csak hogy neked jó legyen, fel tudj törni, stb. Meg egy rakás helytelen eszmét, amit sorolhatnék tovább.


Tehát az egyénnek kell kutatnia a különleges, jó filmek után, amik esetleg gondolkodásra ösztönöznek, morális kérdéseket vetnek fel. Nehogy már ilyen filmeket sugározzanak a sok embernek, a végén még rájönnek, hogy azok az amerikai hulladékok, amiket eddig néztek, a közelébe sem mennek annak a szintnek, amit ezek a kiváló filmek képviselnek. Amik képesek nagyon jól átadni az érzelmeket, elgondolkodtatni, azok képviselik a legjobb filmeket, mert tényleg művészet ilyet alkotni.


Továbbá a szándékos népbutítás. Akik elgondolkodtató filmeket néznek, könyveket olvasnak, azok jobban átlátják a dolgokat, nem olyan könnyen befolyásolhatóak, nem vesznek be minden baromságot.

2013. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hopsz, azóta jött még egy válasz. Az az előtti vagyok. :)
2013. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Naná!


Nézd meg amerikában mi a kultuszfilm.

Régen, ha ilyenekről beszéltek, mindenkinek a Rocky, a Száll a kakukk fészkére, vagy a Truman Show jutott eszébe.

Ma náluk az Amerikai pite és a Kaptár a kultfilm.

2013. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!