Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A D. Gray-man manga 219....

A D. Gray-man manga 219. fejezete mikor jelenik meg?

Figyelt kérdés
és mikorra várható a megjelenése után magyarul

2013. máj. 4. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudni , a mangaka beteg .
2013. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg nem lehet tudni, de hogy Hoshino ezúttal nem beteg az hótziher. A mangaka él és virul, tekintve, hogy április 30-án jelent meg a legújabb oneshotja Ayakashi no O néven, illetve a most futó Valvrave Liberator c. animének a karakterdizánjáért is ő felel. Szóval aktívnak aktív, de sajnos a mangájával láthatóan nemigen törődik, ami elszomorít, tekintve, hogy a DGM nekem is nagy kedvencem. :( A magyar változat időpontja is kétséges, tekintve, hogy még a 218-as fejezethez sem jelent meg fordítás.
2013. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


itt le van fordítva magyarra a 218. rész

bár nekem kétszer kellett elolvasnom, mire fölfogtam, hogy mi is történt benne

és a fordítás hitelességéről sem tudok semmit

de a semminél azért több

2013. máj. 14. 16:10
 4/10 ShiroyamaRei válasza:

Hoshino legújabb one-shotja már régóta kész, csak most publikálják, szóval nem teljesen emiatt állt le a D.Gray-man-nal :)

Remélhetőleg hamarosan visszatér, a DGM a kedvencem

2013. jún. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én azt olvastam valahol, hogy szerződést bontott a Shounen Jump-pal, mert azok egy új szerződést akartak vele aláíratni, ami rendesen hátráltatta volna a mangát (pl. bizonyos oldalak kivétele, ami létfontosságú lett volna sztori rendes folytatásához stb). Na már most mivel Hoshino csak a manga felének a tulajdonosa, a másik fele pedig még mindig a Jump-é, most próbál elég pénzt összeszedni arra, hogy megvehesse az összes jogot a saját mangájához és elvihesse egy másik kiadóhoz.


Vagy valami ilyesmi. Remélem segítettem ^^

2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hoshino már 2009 óta nem a Shounen Jumpba, hanem a Jump SQ-ba publikál. És igen, valóban röppentek fel pletykák, miszerint ismét kiadót vált, de ennek nem sok valóságalapja van, ez csupán kacsa. Ráadásul a magazin oldalán továbbra is fel van tüntetve a DGM a (futó) sorozataik között, szóval...


Itt a link, ha valakit esetleg érdekel, bár úgyis japánul van: [link]


Az mondjuk más tészta, hogy jelenleg a manga hiatuson van, vagyis határozatlan ideig szünetel. Ősszel megint csak kérdéses lesz, hogy mikor kapunk friss fejezetet, tekintve, hogy akkor startol a Valvrave második évada, melynek karakterdesinjáért, akárcsak az első sorozat esetében, Hoshino felel. Igaz, az ilyesmiket (mármint a karakterdesignt) többnyire előre megcsinálják, mondjuk ez akkor sem túl biztató jel, de ne legyen igazam.


Akárhogy is, a német Tokyopop oldalán (a DGM manga német kiadója) a 24. kötet momentán februárra van ígérve, ehhez pedig Japánban még idén ki kell hogy adják, amihez pedig 1-2 fejezet még biztosan kell (hosszuktól függően persze). Szóval Katsura néninek nem ártana végre megemberelnie magát és foglalkozni azzal a mangával, ha már egyszer elvállalta és belekezdett, akkor fejezze is be! :/

2013. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hoppá, ez lemaradt: [link]
2013. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a Shounen Weekly Jump és a Shounen SQ egy kiadónál van, a Shueisha kiadónál. A Shounen SQ az Shounen Weekly Jump nagytesójának, a Shounen Monthly Jump-nak az utódja (2007-ben szűnt meg, de az összes manga folytatódott az SQ-ban pár hónappal később). Az SQ-ba is shounen mangák futnak, de egyértelműen komolyabb és sötétebbek, mint a népszerű heti változatában, ahol a mainstream-ek mennek (pl. One Piece, Naruto, Bleach, Beelzebub, Gintama, Kuroko no Basuke, Hunter×Hunter, Toriko), amelyek könnyedebbek. Az SQ-ból amiket olvasok, az a Claymore, Embalming azért eléggé sötétek, az Ao no Exorcist se annyira kellemes és lágy, mint ami az animéből átjön, na meg azért komorabb, mint a heti mangák... na meg a Rosario to Vampire se annyira a fiatalabb 10 éveseknek szóló kategória.


Ha tippelnem kell, lehet, hogy az SQ-ba is azért került át, mert elkezdett az átlag shounen lágyabb és humorosabb hangulatából valami komorabba menni a dolog. Mondjuk én ezt csöppet se bántam, pont ez az igazi vonzereje a DGM-nek.

A főprobléma az lesz, hogy ahogy a Claymore és az Embalming se shounen, hanem inkább seinen, hogy az utolsó köteteknél a DGM is már sokkal inkább seinen, mint shounen (vagyis sokkalta komolyabb). Lehet, hogy már annyira, hogy csöppet se illik bele a magazin profiljába, ezért akarták lekorlátozni. Na most ezt jó pár mangaka/író nem tolerálja. És nála a pont, én díjazom, ha az író kiáll az igaza mellett. Így már mindjárt megéri várni.


Az meg, hogy a kiadónál kinn van... amíg Hoshino-sensei nem veszi meg a jogait, addig kinn lehet, hiszen övék a jog. Addig próbálhatják győzködni, hogy ne hagyja ott a kiadót (mert eléggé népszerű manga ahhoz, hogy jelentős bevételkiesés legyen).


A Valvrave-el kapcsolatban: régebben olvastam egy cikket, hogy az anime epizódok fél évvel a vetítés előtt már készen mennek a studióhoz. Erre ad alapot az is, hogy nem egyszer fixen le tudják közölni, ha 25-26 részes lesz címekkel együtt. A karakterdizájn meg az első lépések között van, tehát ha most ősszel startolt, legkésőbb már január-februárban végezhetett vele (mert hát egy résszel is van pár hete a rajzoló csapatnak).

2013. nov. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

úú mi ez a gatyi fordítás amit belinkeltél a mangának?

Egy rendes nagy fordító csapat fordítja a mangát itt: [link]

rendes fordítással és tisztességes szép szerkesztéssel olvasható a manga náluk. Ez mellett van fent egy kimerítő részletes cikk, hogy mi várható hogy mi lesz a DGM mangájával. nézz fel hozzájuk. Én is onnan tájékozódok mindig.

2014. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemrég, konkrétan 17-én jelent meg japánban ^^ nem tudni, mikorra fordítják le ... sajnos :(
2015. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!