Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik az a 10 film, amely a...

Melyik az a 10 film, amely a legnagyobb hatással volt rád életed során?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 23:07
 1/4 loupsolitaire ***** válasza:

Út a vadonba

[link]


Az őslakó

[link]


Zen

[link]


Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz

[link]


Lagaan

[link]


Samsara

[link]


Otthonunk

[link]


Felhőatlasz

[link]


Mátrix trilógia (ezt egynek veszem)

2013. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Alien filmek

Predator filmek

Star wars filmek

Terminator filmek

Bud Spencer & Terence Hill filmek

Superman filmek (Christopher Reeve féle)

A remény rabjai

Csillagkapu

Lost in Space

Ötödik elem

2013. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Országúton

(La Strada, 1954)

Szerelem

(1970)

Az utolsó tangó Párizsban

(Ultimo tango a Parigi, 1972)

Ötödik pecsét

(1976)

Megáll az idő

(1981)

Magyarok

(1978)


(1981)

Jöjj és lásd!

(Igyi i szmotri!, 1985)

Eldorádó

(1988)

Ponyvaregény

(Pulp Fiction, 1994)

Született gyilkosok

(Natural Born Killers, 1994)

21 gramm

(21 grams, 2003)

2013. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csalhatok? El kezdtem írni a listát, de rájöttem, hogy 10 kevés lesz, így dupláztam, ha nem baj.


1. Szelíd motorosok - Másnak talán nem lenne fontos film, de nekem az. Nem rég, egy magát motoros szaklapnak valló magazin munkatársa kikelt magából, hogy miért nyomatják mindenhol a Born to be Wildot, meg hogy az egész film egy túlértékelt hippi agymenés. Nos, szerintem nem az, ez az egész sztori a szabadságról szól.


2. Madarak és ragadozó madarak - Pasolininek sok pocsék filmje volt, de ez nem azok közül való. Nem tudnám eleget dícsérni - pont úgy nyúlt hozzá a témához, hogy a saját ideológiáját még ne vigye bele dologba.


3. A vonat - Első blikkre egy átlagos világháborús akciófilmnek tűnne, amiben a francia ellenállást fényezik, de az a pár perc amit a művészetnek szentelt a rendező azóta is felülmúlhatatlan.


4. A dicsőség ösvényei - Kirk Douglas legjobbja, az "ultimate" háborús film. Nem ragozom.


5. A gyűlölet - Oly sok jó vígjátékkal, akció- és történelmi filmmel ajándokozott meg minket a francia filmgyártás, de mikor először leültem megnézni, nem gondoltam, hogy drámából is ilyen jót tudnak alkotni. Biztos, hogy van, aki végig sem bírná nézni a téma miatt (talán önmagával találná magát szembe?), de szerintem érdemes.


6. Dr. Strangelove - Ez is csak egy Kubrick-féle akciófilm amiről azt gondolnánk, hogy hogy kerülhet fel ez egy ilyen listára, pedig nem nehéz megélni a film mögöttes tartalmát.


7. A nagy ábránd - Jean Renoir nem hiába származott művész-családból, a tény, hogy a film 1937-ből származik, óriásit dob a megítélésén: valahogy pont elkapta a háborús filmek lényegi fonalát. Nem is feltétlen a két főszereplő cselekményfonala adja meg a pluszt a filmnek, hanem a mellékszálak.


8. A lator - A régi olasz filmek valahogy mindig színt vittek a világba, Jézus életét meg amúgy is minden korban divat volt feldolgozni akármilyen formában, nekem ez a legemlékezetesebb.


9. Ne bántsátok a feketerigót - Nem igazán csípem Gregory Peckest, de ez egy szépen megkonstruált könyvfeldolgozás. Kicsit a gyerekes részek félre viszik a történetet, de ez kell bele, máskülönben nagyon emészhetetlen és tömény lenne a film.


10. Az örökség, avagy Guten Tag faszikáim - Nem értem, hogyha Csehországban olyan filmzsenik alkothattak a rendzerváltás előtt/után, mint Chytilová, akkor nálunk miért nem? Oké, volt pár jó magyar film is akkortájt, de azért a csehek nagyon komolyakat alkottak, ez a film meg nálam mindent visz, ha K-Európára gondolok.


11. 12 dühös ember - Tökéletes példája annak, hogy egy jó filmhez nem kell belvárosi forgatási helyszíneke bérelni milliókért vagy a legprofibb CGI-s csapatot felbérelni. Akkor még a forgatókönyv sokat nyomott a latba.


12. Pink Floyd - The Wall - A film ugyanúgy rendben van, ahogy az album is. Persze a zene nyelvén könnyű ilyen mély témákat feldolgozni, de rendezőileg is klappol a dolog.


13. Intim részek - Akinek név alapján nem ugrana be, ez a Howard Stern film. Igen, vígjátékok is lazán felkerülhetnek egy ilyen listára, pláne ha ilyen nem hétköznapi figuráról szól a remekül összerakott film.


14. Monty Python - Gyalog Galopp - Kultuszfilm, oké, de ez tulajdonképp egy adózás a Monty Python csoport előtt is, mert az ő humoruk sokkal több mögöttes tartalmat rejt magában, mint ami elsőre az embernek leesik, sok minőségi humort "gyártottak", tükröt állítva a XX. századnak.


15. BB King / Joan Baez Live at Sing Sing - Hát igen, ezt gondolom nem sokan ismerik, egy koncert-dokumentumfilm, amiben BB King, a blues-legenda a New York-i büntetőintézetbe látogat hálaadási koncertet adni. A király a börtönben is király, nincs mit tenni, a blues több mint zenei műfaj.


16. Száll a kakukk fészkére - Jack Nicholson félisten lett számomra ezzel a filmmel, annyira jól megfogja a figuráját, erre nem sok színész képes. Persze nem csak miatta lett marandó a film, mert a keserédes befejezés mélylélektana is elég erős nyomokat hagy az emberben.


17. Az én kis falum - '85, emlékezzünk ez még jóval bármiféle rendszerváltás előtt volt, de a másik nagy cseh meszer, Jirí Menzel szerintem legjobb filmje, de Bán János alakítása is külön könyvet érdemelne, oktathatnák a színművészetin.


18. Holtak hajnala - Hogy miért kerül ide egy horror? Mert Romero baromi jól elrejtette az emberi gyarlóságot a plázában, az ottani idillt bemutató képsorok fantasztikusak és szerencsére sikerült a film jórészét e helyzín köré építeni. Ekkor a zombis filmek még nem arról szóltak, hogy hogy fröcsög a vér meg mennyi élőhalottat mészárolnak le...


19. Le Mans - Steve McQueent nem akartam lehagyni, de kérdéses volt számomra, melyik filmjét írjam ide. Másoknak biztos a Pillangó, A homokkavicsok, netán A Nagy Szökés ugrana be, de egy szűk rétegnek biztos, hogy a Le Mans - talán a színész maga is ezt mondaná.


20. A tanú - Bacsó Péter legendás magyar filmje, félek, sokáig nem jut el oda a magyar filmgyártás, mint akkor volt - pedig lenne miről forgatni manapság is.

2013. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!