Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Picard kapitány miért visel...

Picard kapitány miért visel pizsamát, amikor egy űűűrhajó kapitánya?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az meg ki a fene??
2013. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
61%

űűűrhajó?

a kérdésre válaszolva, mert kint az űrben nincs nappal, mindig sötét van, és mindig lefekvésre kész

2013. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sok a startrek rajongó itt fölöttem :d
2013. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 WorfHadnagy ***** válasza:
100%
Mert az a Csillagflotta-szabvány. Lehet, hogy ő meg a jelenkori egyenruhákat találná röhejesnek. :-D
2013. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

ahogyan mi is röhejesnek tartjuk a régi idők egyenruháit?

inkább a múltbéli emberek találnák röhejesnek a mai kor egyenruháit.

így viszont rendben van, hogy mi is nevetünk egy elképzelt jövő egyenruháján

2013. máj. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább melegítőt visel, és nem pizsit. :)
2013. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"ahogyan mi is röhejesnek tartjuk a régi idők egyenruháit?"

Szerintem pl. a barokkban volt egy két vicces darab.

2014. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pont a napokban láttam egy interjút a Picardot alakító Sir Patrick Stewarttal, amiben az új Picard sorozat kapcsán pont a pizsama egyenruhákról beszéltek vele. Gene Roddenberry a sorozat kitalálója ragaszkodott hozzá és a színészek mind utálták, mert annyira szűk volt, hogy levegőt se mindig kaptak benne.


Roddenberry egyrészt valószínűleg esztétiaki okokból is választotta - gondolom neki tetszett - másrészt meg elég logikusnak tűnik, hogyha végignézünk a történelmi korokon, akkor a régi csipkés, rolytos, egyéb túldekorált egyenruháktól egyre jobban legyszerűsödnek, egyre áramvonalasabbak az egyenruhák.


a NASA űrhajósok által az űrhajókon és az űrállomáson (nem kint az űrben) ma viselt kezeslábasok is elég közel állnak már ezekhez. ha párszáz évre előrevetítjük ezt az egyszerűsödési, áramvonalasodási trendet, akkor kb. ezt kapjuk eredményként.


ha meg azt is hozzá vesszük, hogy egyre többen a hétköznapokban is cicanadrágban és tapadós pólóban mászkálnak, szerintem esélyes, hogy már a mai űrhajósok is hordanak hasonlót (évek óta nem néztem, miben vannak az űrhajósok az űrállomáson).

főleg ha még azt is figyelembe vesszük, hogy egy bővebb ruha jobban lobog, könnyebben beleakad dolgokba az űrhajón, akár paktikusabb is lehet a testhezálló. főleg, ha nincs is szükségük zsebekre, mint a tévében - aminek nagyban megnő a valószínűsége, ha már nem súlytalanul lebegnek, mint ma, hanem mesterséges gravitációban dolgoznak, mint a sorozatban.


én imádtam #2-es válaszát, hogy az űrben sötét van és mindig lefekvéshez készül. tökéletes reakció a pizsamára, tőlem ment érte a zöld pacsi!

,-DDD

2020. jan. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!