Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy filmkritikus mi alapján...

Egy filmkritikus mi alapján alkot kritikát egy filmről, ha semmi tapasztalata nincs a filmkészítésről?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mennyit dob a latba egy filmkritikusi vélemény? Ha már egyébként is elkezdik vetíteni a filmet, ami a nézőközönség tetszését váltja ki, és jelentős profitot hoz, -kritikusok siserehada ide, vagy oda, úgyis elkészìtik a film folytatását.

2013. máj. 21. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a kérdésed alapján megállja a helyét az a 10 évesek által kedvelt mondás, hogy "ha nem tetszik, akkor csinálj jobbat". Na ez hülyeség, és remélem érted az összefüggést - kritikát alkotni lehet anélkül is, hogy értenénk a készítéséhez. Viszont egy kritikusnak ismernie kell jó pár filmet, amivel összehasonlíthatja, esetleges lopásokat észrevehet ismert filmekből. Például autók tesztelésekor, bemutatásakor sem kell ismerni a technológiát, és nem kell tudni, hogy hogyan csinálták, a végeredmény a lényeg.

Én sose olvasok filmkritikát, szerintem hülyeség, majd én eldöntöm, hogy tetszik-e, szóval véleményem szerint semmit nem érnek a kritikusok.

2013. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha te nézel egy filmet, akkor el tudod dönteni, hogy az szerinted rossz-e vagy sem? Hacsak nincs valamilyen mentális betegséged akkor mindenképp eltudod, még akkor is, hogyha nem tudod hogyan készül a film.

Egy filmkritikusnál ugyanez a helyzet, csak jobban kifejti, hogy miért nem tetszik neki, meg művészeti szempontból is miért jó vagy épp rossz egy film, stb.

2013. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

tudod én attól, hogy nem tudok mákos pitét sütni, még észreveszem, ha egy mákos pite, amit elém raknak

-nem elég (vagy éppen túl) édes

-egyáltalán semmi íze

-kevés benne a mák

-száraz

-odaégett

-penészes

-stb.

2013. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a kritikusok véleményét mindig meghallgatom, szakmailag mindenképpen felkészültebbnek tartom magamnál.

Nagyon nehéz a sikerfilmeket, és azok értékét összevetni, a kettő nem mindig találkozik.

2013. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ian Catman ***** válasza:

3-as megfogalmazta, amit már (ha jól emlékszem) Karinthy Frigyes is, hogy "nem kell tudnom tojást tojni ahhoz, hogy kritizálhassam a rántottát".

A filmkritikus ért ugyan a filmművészethez, de pont az az előnye, hogy kívülállóként, a néző szemével tekint rá. Egy jó filmkritikus sosem állít olyat, hogy ez rossz az jó, hanem hogy SZERINTE ezek az értékei vagy SZERINTE azok a hiányosságai (még ha nincs is direkt leírva). Amikor te egy zenére azt mondod, "qrva jó", (bocs), akkor kinyilvánítod, hogy tetszik. A filmkritikus is ezt teszi, csak sokkal nagyobb tapasztalattal, ismeretekkel, és kifejti a véleményét. Ez egy szakma. Ugye nem gondolod, hogy mindenki csakis a saját szakmájáról mondhatna véleményt? Ha szorít a cipő, akkor mondhatom, hogy vacak, pedig nem vagyok suszter.

2013. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ian Catman ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy nagyon sok kritikus van. Az IMDb pontozása több ezer kritikus pontozása alapján történik, DE vannak kiemelt kritikusok, akik nagyobb súllyal szerepelnek, éppen azért, mert az ő véleményük találkozott legtöbbször a közönség ÉS a szakma véleményével is. (A legelismertebb köztük, Roger Ebert, a Chicago Sun-Times kritikusa, éppen az idén halt meg, R.I.P. Mindig az ő véleménye volt a mérvadó sokak szerint.)

...De mivel sok kritikus van, te is kiválaszthatod azt, akinek a véleményével "ex post" megegyezik a tiéd, és jobban figyelsz az övére, a többiekre kevésbé. Nézz bele az IMDb "external reviews" rovatába, ott (filmektől függően) 20-200 kritikát olvashatsz, és ezek lehetnek eltérőek, sőt, azok is. (Sajnos Roger Ebertet a halála után levették a listáról, mert a könyveiben megjelent kritikáinak copyrightját sértenék, de a neten elérhető a rogerebert pont com on. De ha neked másik tetszik, pl. Bertinelli, vagy bizonyos lapoké, a Rolling Stone, a Variety, a New Yorker, stb., akkor szabad a vásár.)

2013. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!