Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik filmek lehetnek ezek?

Melyik filmek lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 filmet keresek, de sem a címüket, sem a szereplőket nem tudom.


Az egyik egy talán sci-fi. 90-es évek közepe-vége fele láttam. Arról szól, hogy egy intézetben kifejlesztettek egy gépet, amivel fel tudják venni az ember gondolatait, majd azt akár mások is vissza tudják nézni. Egyszer aztán valaki meghalt, miközben rögzítették a gondolatait. Kvázi a halál élményét sikerült felvenniük. A felvételt veszélyesnek nyilvánították és elzárták.

A főhősnek pedig valahogy sikerült megszereznie és megnéznie. Talán a gyilkos után nyomozott, de ez nem biztos. Kb ennyi rémlik a filmből, de szívesen megnézném újra.


A másik film nagy valószínűséggel a Képírók sorozatban ment le a TV2-n. Dráma vagy szatíra lehet talán a műfaja. A történet talán az 1800-as évek legvégén, 1900-as évek elején játszódik. Egy jómódú francia testvérpárról szól, akik összeismerkednek az utcán a tömegben (talán valami tüntetés volt, de nem biztos) egy amerikai fiatalemberrel. Megkérik, hogy lakjon náluk egy ideig. A szüleik valahol távol vannak hosszabb ideig. A testvérek elég fura, buja életvitelt folytatnak. A film végén jön valami forradalom. A testvérpár kimászik az ablakon, hogy csatlakozzon a forradalomhoz. Ennyire emlékszem csak sajnos.

Ha bárkinek van valami információja a fent körülírt filmekkel kapcsolatban, az kérem jelezze!

Köszönöm!



2013. máj. 22. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. [link]

2. passz

2013. máj. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A második az Álmodozók (The Dreamers)
2013. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húúú! Köszönöm mindkettőtöknek!

Elég régóta kerestem már őket.

Ha tehetném 50-50 zöld pacsit adnék a válaszokra. :D

2013. máj. 22. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első szerintem a Strange days- a halál napja


[link]

2013. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az elsőt már az első válaszoló eltalálta.

Az "Agyhalál" volt a magyar címe.

2013. máj. 22. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!