Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismertek valami jó, művészi,...

Ismertek valami jó, művészi, szürreális filmet?

Figyelt kérdés
Pl. egyik kedvencem Andrei Tarkovsky, Luis Bunuel. De ezen a kategórián belül lehet valami japán film is, mostanában úgyveszem észre, az olyanok általában kreatívak és jók, mint pl. three..extremes
2013. jún. 2. 09:06
 1/5 dízelszemű bájgúnár válasza:
Bunuelt imádom én is,és falom a filmjeit..Fassbinder? pld:utazás a fénybe? nekem nagyon tetszett..
2013. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lost Highway
2013. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fassbinder jól hangzik, még ma megkerese, mert úgy érzem, közel áll az ízlésed:D bár bunuelt Dali miatt ismerem(andalúziai kutya- azt nagyon szerettem), de főként tarkovskyt élvezem.:)
2013. jún. 2. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Three extremes? Érdekes,hogy pont azt hozod fel :) Akkor mindenek előtt ajánlom az első részét(vagyis a másodikat):

[link]


Ebben is három kisebb történet van(és amúgy csak egy japán van,a többi koreai,kínai és thaiföldi). És kicsit zavaró,mert Three extremes 2 a neve,de ez készült előbb.


Ázsiai kategóriában akkor még ajánlom esetleg ezeket:


Scary True Stories 1-2-3 (szintén több kisebb történet van mindegyik részében)

Tales of Terror( [link] (ebben is több van)

A frightful scool horror(szintúgy)


"Sima" filmek:

Reinkarnáció(rinne)

Kansen (fertőzés)

The haunted school(Hau mo chu 2007)

A haunted school(1996,bourei gakkyuu)

A két nővér(ez nagyon szürreális)


És ami talán legjobban ráillik mindegyik feltételedre:

Kyofu:the sylvian experiements


Mindegyikre igaz az,hogy elég szürreális,a művészi meg attól függ,hogy milyen értelemben nézzük.


Hozzátenném,hogy akiket említesz a legelején,nem igazán ismerem,Tarkovsky-tól láttam 1-2 darabot eddig,de azt sem mostanság. Szóval bocsásd meg nekem,ha az előbb ajánlottak közül esetleg nem mindegyik passzol a feltételeidhez :)


Azért remélem segíthettem!

2013. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon sokat segítettél, és köszönöm:D! a sima filmekkel is van valami jó előérzetem=) megértem, hogy furának tartod, legalábbis ezt vettem le. Nem kedvenc hobbim a filmezés, de néha, amikor nincs mit csinálnom, rám jön. és csak most ismertem meg ezt, és nagyon megtetszett!! eddig előítéletes voltam a japán filmekkel.
2013. jún. 2. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!