Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Film címe? (Halhatatlanságot,...

Joules83 kérdése:

Film címe? (Halhatatlanságot, örök ifjúságot okozó vírus)

Figyelt kérdés

Még a 90-es években láttam egy érdekes filmet amelynek témája:


Egy laboratóriumból kiszabadult az örökifjúságot okozó vírus és a fertőzötteket egy szigetre telepítették ki, és a kitelepítettek nem érzeték az idő múlását nem öregedtek, illetve a gyermekáldásukat tudtukon kívül adagolt fogamzásgátlóval megakadályozták, ami miatt lázadás tört ki.

A film végén egy atombombával oldották meg a problémát.


A "vírus" természetesen az erőszakos- és az éhhalált ellen nem véd meg senkit. (Például az egyik szereplő (hindu) aki megtudta, hogy összes rokona végelgyengülésben meghalt az éhhalállal végzett magával.)


A szeparálás fő oka az volt, hogy a vírus nemcsak az embert, hanem az összes élőlényt illetve a mezőgazdasági növényeket is megfertőzi (pl. a fa örökké virágzik fog vagyis már nem hoz termést, csibéből nem lesz kifejlett -levágóható- csirke, ... )

A film eszméi kérdése a túlnépesedés problémája illetve az emberek döntésszabadságának határa.


2013. jún. 8. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Órák óta keresem, őrülten érdekel mi lehet, de nem találtam semmit :/ még valami róla? konkrétabb év, esetleg honnan jött? német orosz magyar?
2013. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszállok én is a keresésbe, mert engem is érdekel! :D
2013. jún. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy 1993 előtt készült és valószínűleg amcsi esetleg német film volt, (magyar, orosz biztos nem már téma miatt sem) és volt benne egy indiai -hindu- szereplő is.
2013. jún. 9. 11:31
 4/4 A kérdező kommentje:

Üdv !


Valószínűleg megvan a megoldás:

'A nagy titok' (Le Grand secret)

ami egy 1989-es francia mini sorozat volt.

2013. aug. 20. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!