Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok nekem légyszi?...

Ajánlanátok nekem légyszi? Haosnló filmeket keresek, mint a kedvencem.

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a 2000-s Leonardo Dicaprios filmet, a kedvencem lett, A Partot és olyan filmeket keresek, amik utazásról, főképp HÁTIZSÁKOS TURISTÁKRÓL szólnak! Előre is köszönöm:)

2013. jún. 12. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Út a vadonba

(Into the Wild, 2007) [link]

2013. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik kedvenc filmem nekem is Imádom ezt a hangulatot és az az álmom, hogy egyszer én is kipróbáljam magam hátizsákos turistaként. :) Nagyon régóta keresek hasonló témájú filmeket és amúgy is rengeteg filmet nézek, de azt kell hogy mondjam, nincs még egy ilyen film! (Vagy lehet csak én nem találtam még, de ha te találsz, szólj nekem is! :D)

Viszont van pár amik utazásról szólnak, igaz messze nem adják vissza azt a hangulatot, mint A part, de talán még ezek hasonlítanak rá a legjobban.


- Mielőtt felkel a nap (teljesen más, de visszaadja a hátizsákos turista hangulatot)

- Mielőtt lemegy a nap (ez a folytatása az előzőnek, még nem láttam)

- Bor, mámor, Provence

- Napsütötte Toszkána

- Ízek, imák, szerelmek

- Lopott szépség

- Vicky, Cristina, Barcelona

- Rómának szeretettel (ezt még nem láttam)

- Éjfélkor Párizsban (ez annyira nem utazós, de talán visszadaja az utazás hangulatát)

- Csokoládé (szintén nem annyira utazós, de nagyon tetszik a hely hangulata, ahol játszódik)

- Színes fátyol

- Elveszett jelentés


A fenti filmekben az a közös, hogy a főszereplő elutazik valahova, ahol új embereket és helyeket ismer meg, amik többé-kevésbé megváltoztatják az életét. A legtöbbje romantikus, úgyhogy inkább lányoknak való. Azokat írtam előrébb, amik (szerintem) leginkább hasonlítanak hangulatukban A part-hoz.


- 127 óra

- és amit már az első válaszoló írt: Út a vadonba (talán még ez hasonlít leginkább a parthoz, de nekem a Part még mindig ezerszer jobban tetszik)


Ezek talán kicsit fiúsabb filmek, és a főszereplő nem városban utazgat főleg, hanem inkább magányosan.


De még egyszer mondom, ne várj olyan hatást tőlük, mint A part-tól, mert nincs még egy olyan film!:D

2013. jún. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj végre valaki osztozik az imádatomban!:)) Sajna tényleg nagyon nehéz még csak hasonló hangulatú filmet is kifogni.

A könyvet olvastad? Én nemrég tettem meg, hát, érdekes! Bár a hangulata még mindig zseniális, de a vége valami...valami...olyan ami a filmben nincs benne és ezerszer másabb lesz tőle! Ajánlom, bár a filmet nem übereli!:)


Köszönöm szépen, a Vicky, Christina, Barcelonát személy szerint nagy Woody Allen fanként imádom!


Amik nekem még tetszettek azok a külföldre elutazós, drogcsepmészetes filmek, hátha tetszik valamelyik:

Éjféli Expressz

Brokedown Palace

Return to Paradise


Az út a vadonba elejét láttam, de annyira nem fogott meg hogy abbahagytam, lehet adok neki még egy esélyt!

2013. jún. 13. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszed el, nekem is ugyanez volt, az Út a vadonba-val! Sokan mondják, hogy ez alapmű annak, aki szeret utazni, engem mégsem fogott meg. Aztán pár hónappal később végignéztem, de úgy sem tetszett igazán.


A könyvet nem olvastam, őszintém szólva azt sem tudtam, hogy egy könyv az alapja, de ezek után mindenképp elolvasom! Tehát akkor szerinted a film jobb, mint a könyv?


Én is imádom Woody Allen későbbi filmjeit (régebbieket még nem néztem). Egyébként az Éjfélkor Párizsban (nagyon jó) és a Rómának szeretettel is az ő filmje. És még a Match Point-ot tudom ajánlani, az nem utazós, de szintén Woody Allen rendezte és nekem nagyon tetszett.


Még nem hallottam egyik filmről sem, de most lecsekkoltam őket és tetszenek, tuti, hogy belenézek mindháromba. Amúgy is főleg drámákat nézek, úgyhogy szerintem tetszeni fognak.


Ha megnézed valamelyik filmet amit javasoltam, akkor kíváncsi lennék a véleményedre, csak annyi, tetszett/nem tetszett. :)

2013. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
127 óra
2013. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!