Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Donnie...

Batman32 kérdése:

Mi a véleményetek a Donnie Darko c. filmről?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem meg a filmet, nekem nagyon tetszett. Szerintetek látomás volt az egész? Mit gondoltok? Kíváncsi vagyok mások véleményére.

2013. jún. 24. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy filmben nem azt kell keresni, hogy mi hogyan is volt...hanem mi a mondanivaló.

Ebből kifolyólag nem igen van miről beszélgetni, mivel mindenki más jelentést tulajdonít egy adott filmnek.

Mellesleg az egyik kedvencem.

2013. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó film volt érdekes és elgondolkoztató is egyben :)
2013. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lord Keri ***** válasza:
100%

Zseniális film, érdekes, hogy Richard Kelly-nek ez volt az első filmje, és iszonyat nagyot alkotott vele.


Az én értelmezésem a következő:

Az egész film lényegében az időutazásról szól, Donnie-t valamilyen módon hallucinációk gyötrik. Az egyik hatására a film elején megváltoztatja a saját jövőjét, és ezáltal egy halom olyan eseményt indít el aminek meg sem szabadott volna történnie. A világvége dátuma két dologra utalhat, egyik egy féregjárat megnyílásának az időpontja amin a gép hajtóműve is átesett, valamint amin keresztül ő is hazajutott a saját idejébe. A másik, hogy a sok reakció aminek nem szabadott volna bekövetkeznie, előbb utóbb összeomlasztotta volna a tér-idő kontinuumot.

A film végén ezért hal meg mosolyogva az ágyában, mert tudja, hogy megmenti a barátnőjét, aki végülis nem is a barátnője akkor még, az anyját, a hugát, franket.


Én nagyjából így értelmeztem tömören a filmet.

2013. jún. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gőte ***** válasza:
100%

Lord Keri-vel értek egyet.

(bölcsen bólogatok) Némi korrekció...


Attól a pillanattól kezdve, hogy a hajtómű bezuhan a szobába, a film egy úgynevezett tangens univerzumban játszódik, Donnie is ebbe az univerzumba kerül a rejtélyes nyúlnak hála.

(A tangens univerzum elméletileg akkor keletkezik, amikor az idő egyébként stabil szerkezete meginog, eredményképp valamiféle objektum, ún. "műtárgy" ugyanazon pillanatban megduplázódik. Ezt követően ezek a valóságok 2-3 hét alatt magukba roskadnak, elpusztulnak, és ismét létrejönnek, ezt jelenti a 28 nap, 6 óra, 42 perc, 12 másodperc. Ennyi ideje van hátra az adott valóságnak.)

Donnie azért kerül a tangens univerzumba, mivel ő lett volna a legközelebb az érkező Műtárgyhoz, így ő vált ennek a Tangens Univerzumnak a Vevőjévé, az egyetlen olyan élőlénnyé ebben a valóságban, mely helyre tudja állítani a megtört idővágányt.


A Vevő az adott tangens univerzum kulcsfigurája, minden esemény az adott világban tudat alatt őt segíti. Emellett a Vevő emberfeletti képességekkel rendelkezik: jóval erősebb az átlag embernél, elvégre beleállította a baltát a kabala szoborba, képes manipulálni a tüzet(gyufa és öngyújtó nélkül felgyújtott egy házat) és a vizet(elárasztotta az iskolát, vízből hozott létre féregjáratot), továbbá telekinézissel is rendelkezik(leszakította a repülőgép hajtóművet).


Ez persze önmagában nem elég, a Vevő nincs tisztában saját sorsával. Ezért van ott mindenki más. Donnie-n kívül a tangens univerzum minden lakója Manipulált élőlény. Minden ilyen ember tudat alatt arra törekszik, hogy Donnie-t időutazásra, és a valóságuk megmentésére sarkallják. Könyvekkel, szavakkal, rejtélyes üzenetekkel, és halálukkal, például Frank. Ő, mint az Élő Vevőhöz többé-kevésbbé közelálló alak, meghalt Donnie keze által. Bármely Manipulált, mely a Tangens Univerzumban el talál halálozni, az Manipulált Halottá válik. A Manipulált halott képes utazni az időben, ferdíteni a valóságot és természetesen tisztában vannak a Tangens Univerzum mizériával. Ugyanígy Manipulált Halottá vált Grachel, megjelenése csupán nem volt indokolt, neki az volt a célja, hogy Donnie szerethessen valakit, szerethessen valakit eléggé, hogy meghaljon érte (ugyebár tudjuk, hogy Donnie retteg a haláltól).

Donnie bátoságot gyűjt, közvetlenül, mielőtt összeomlana a tangens világ, visszaküldi a hajtóművet az időben, önmagával együtt. Az elmúlt 28 nap nem történt meg. Senki nem emlékszik az elmúlt hetekre, de mindenki felriad álmából. Frank a halála miatt, Grachel az ismeretlen, szeretetre méltó csodabogár barátja miatt, Donnie pedig egy bugyuta álom miatt. Valahogy már nem féli a halált, csak nevetgél. Nevetgél mert tudat alatt már megbékélt a sorsával... És kilapítja a hajtómű.


A kövér, szabadidő ruhás pasas mellesleg ügynök volt, akit a hajtómű baleset után állítottak a családra...


ugyanakkor mérsékelt társadalom kritikát is tartalmaz... És a jelenet, amikor a tanár nem beszélgethet Donnie-val Istenről, mert kirúghatják... Zseniális.

2013. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!