Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Napjainkban előfordulhat az,...

Napjainkban előfordulhat az, hogy egy fiatal rendező, aki a munkáit pl a youtbe-on teszi közzé, elég nagy figyelmet kap, és végül még Hollywoodból is befut rendezőnek?

Figyelt kérdés
Nehogy félre értsétek nem én volnék az, csak a youtube-ról annyi "énekest" fedeztek fel idáig, és csak érdekelne, hogy ez filmeseknél is esélyes e.

2013. jún. 24. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Miért ne? De az, hogy valaki "Hálivődban" rendező, nem jelent okvetlenül valami hatalmas presztizsű dolgot, lehet, hogy óriási visszalépést jelentene.


De sokan vagyunk, akik az interneten keresztül is próbálunk akkora figyelmet és sikert elérni, amilyet szeretnénk a filmjeinkkel.

2013. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, hogy aki egy mezei dslr kamerával, és 0 költségvetéssel össze tud hozni egy élvezhető filmet, akkor egy milliós háttérrel, és profi berendezésekkel mit művelhet? :D
2013. júl. 27. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
DSLR-el is lehet - sőt, elég egy belépőszintű darab is - elsőosztályú filmet csinálni. Csak sokkal, de sokkal jobban kell kidolgozni az alapokat, mint egy nagyobb költségvetésű, többemberes, kellően profi felszerelésű film esetében, és valameilyen szinten keményebb munkát is igényel.
2013. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Írd körbe legyél szíves, hogy mit értesz az alapok részletes kidolgozásán, és, hogy ez miért számít bizonyos értelemben nehezebb munkának :)
2013. júl. 27. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Akinek nincs elég pénze, embere és felszerelése, az kéytelen úgy írni a forgatóköynvét, hogy az megfeleljen a lehetőségeinek. Míg az, akinek voltaképp bármi rendelkezésére állhat. Ezért sokkal jobban ki kell gondolni, hogy mivel oldja meg a jeleneteket, meddig mehet el, hol forgathat...


Míg mondjuk egy nagyszabású forgatásnál - legyen az említett Hollywood a példa -, ott robbanthatnak, CGI-ozhatnak, profi színészeik vannak... tehát nem kell gondolkodniuk azon, hogy ahh, de jó lnézne k iafilmemben egy robbanás, de nem tudom megvalósítani, mert megtudják - míg a szerényebb lehetőségekkel bíró filmes vag ynem teszi bleea robbanást, vagy oylan megoldást kell találnia, amivel jól jön k iaz adott helyzetből.

2013. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez is egy nézőpont. Bár ma szerintem már a robbanás, és a lövöldözés sem áll olyan messze az amatőr filmesektől. Nem akarom reklámozni, de az After Effects progival sok minden megoldható, pl lövöldözések, lángoló épületek, és az említett robbanások. Mivel ezek "ingyé" vannak szerintem elég hülyén néznek ki, függetlenül attól, hogy milyen kidolgozottságú, de ha valahol robbantani kell a történet vezetése miatt, akkor legalább nem kell megkerülni.

Más kérdés, hogy ez egy elég bonyolult progi, és érteni kell hozzá, de ez elég nagy segítség efektelésben az amatőr filmeseknek.

2013. júl. 27. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Használom én is az AE-et. Csakhogy! Ha a videód elég nézett, és főleg ha versenyre is küldik, akkor előfordulhat, hogy megnézik, rákérdeznek, hogy ugyan már, te megvetted a progit, mega kiegézsítéseket több ezer dollárért? Mert ha nem, akkor hogy mered használni? Ez is felmerülhet.


De az effekt csak egy kis komponrns egy filmnél, főleg, amatőr szinten.


Továbbá ha te vagy a rendező, operatőr, vágó..., az is sokkal több munka, mintha erre külön-külön vannak emberek.


Vannak, akik elégedettek a gyér minőséggel is. Sokan - köztük én is - sose tennének afilmbe béna, gáz effektett. Inkább ne legyen ott semmi, vagy legyen máskpp megodlva, minthogy egy összetákolt valami álljon ott.


És még lehetne ragozni az egészet. A lnéyeg az, hogy ha nincs olyan minőségá cuccod és kellő pénzed, akkor már olyan "hárányban" vagy, amit csak extra kreativitással, akarással és kellő tudással tudsz csak kompenzálni, mert a filmes mezőny roppant erős, a nézők fgyelme pedig megkívánja ezeket.

2013. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!