Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintem a "régi" rajzfilmek...

Zsebeskriszti kérdése:

Szerintem a "régi" rajzfilmek pl. a cartoon network-ön sokkal nézhetőbbek voltak mint a mostaniak. Ki van még így vele?

Figyelt kérdés
Pl. répgen sokat néztem az Edd, Ed és Eddy-t, a Fosterék házát, a Dexter laboratóriumát, Tom és Jerryt, Bátor a Gyáva kutyát stb. mostanában meg már naphosszat csak a Bakugan, Redakai, Gumball meg Bayblade. Eléggé idegesítő.

2013. júl. 4. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Számomra majdnem ugyanolyan. Régebben is voltak műsorok, amiket nem kedveltem, de a mostani kínálatot sem tartom olyan rossznak. Sok "klasszikust" még mindig mutatnak, és az új felhozatalból is többet szívesen nézek, főképp a Parkműsort, Kalandra felt és az Újabb Bolondos Dallamokat.


Mindenképp jobb a mostani helyzet, mint pár éve, amikor azokat az élőszereplős sorozatokat nyomatták.

2013. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek az előzővel. Mindig voltak jó műsorok.

Szerencsére az élőszereplős ostobaságaikat megtartotta magának a Disney Channel.

Egyébként, tényleg látszik, hogy eljutott ide a keleti kutúra, mert elég sok animére hasonlító műsor megy mostanában.

2013. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy naphosszat ezek mennek. Sőt, amiket felsoroltál, hogy miket néztél, azok közül a Fosterék házát kivéve mindegyik megy rendszeresen és Fosterék is mennek hébe-hóba. Jövő szombattól (07.13) pedig már végre hétvégén IS lesz Boci és Pipi, meg Bátor, a gyáva kutya. Az utóbbi minden este megy 20.45-kor. Egyetértek a 2-es és 3-as hozzászólókkal. Ezek a sorozatok, amiket a 2-es fölsorolt, nagyon ütősek. Amiket idegesítőként felsoroltál (kérdező), azokat én sem bírom. Csak a Gumballt. Az nálam az elmegy kategória. És az, hogy az élőszereplős sorozatokat végre száműzték (egyet kivéve, ami hamarosan visszatér, a Gémerek) tényleg jó döntés volt, bár én azok közül is szeretem a Kém a családbant és az Aktuális csíziót. Bocsánat, ha hosszú voltam, de szerintem a CN egyre jobban vegyíti a régi sorozatokat az újakkal.
2013. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van benne igazság. Pl. az élőszereplős filmeket én sem bírom. Igazából én a Scooby-Doo-t sosem bírtam pedig mostmár azt is folyamatosan nyomatják. Bár vannak jó sorozatok az újabbak közt is de a régi sorikat csak istentelen időszakokban adják le.
2013. aug. 30. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen igazad van. Gyerekkoromban nagyon szerettem, egész nap tudtam volna nézni, ami persze nem annyira jó dolog, de azért mégis jelent valamit. Mindegy volt, hogy melyik évtized meséiről volt szó, vagy az is, ha esetleg nem volt akkora kedvenc, ami épp ment. Így is lekötöttek, mert jól néztek ki, munka, ötlet volt bennük. Ma csak újabbak gyártású "rajzfilmeket" adnak, és nem hogy egész napra, öt percre nem tudnak érdekelni. A többségük szerintem iszonyat igénytelen, ötlettelen, ronda, ostoba. Azért valamit jelent szerintem, hogy a '90-es évekig mindegyik évtized meséi tetszettek, az újabbak közül meg egyik se. Ugyanaz van itt is, mint minden más területen: idióták hozzák a döntéseket, olcsó termelés a cél, nincs ötlet, tehetség, igényesség.


A Boomerangon mennek egyébként régebbi rajzfilmek, talán az az egyetlen igazán jó mesecsatorna maradt.

2015. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Azért valamit jelent szerintem, hogy a '90-es évekig mindegyik évtized meséi tetszettek, az újabbak közül meg egyik se. Ugyanaz van itt is, mint minden más területen: idióták hozzák a döntéseket, olcsó termelés a cél, nincs ötlet, tehetség, igényesség."


Nem, egyszerűen csak más az ízlésvilágod. Rengeteg kedvelt, népszerű sorozat fut ma is, amik hatalmas rajongói tábort alakítanak ki maguk köré. Az igaz, hogy rengeteg szemét is készül, és nem minden egyes rajzfilm válik klasszikussá, de ez mindig is így volt, ezért értelmetlen egy kalap alá venni mindent.


Igazából pont hogy a 90-es évek előtti pár évtizedben volt mélypontján a nyugati animációs ipar, és az utolsó mondatod abszolút tökéletesen jellemzi a 60-as, 70-es, 80-as évek során sugárzott rajzfilmek többségét. A 80-as évek vége felé és a 90-es években kezdték megint komolyabban venni a rajzfilmeket, hála a komolyabb, merészebb, kreatívabb, felnőttesebb, és az 50-es évek előtti aranykort visszaidéző művek miatt. Ezek lassan kezdték lerombolni azt a képet, amit az előző évtizedek állítottak fel, azaz hogy a rajzfilmek vacak, értékelhetetlen gyermekdolgok.


Sokkal jobb a helyzet, mint amikor az élettelen kései Hanna-Barbera rókabőrök, trehányul meganimált félórás játékreklámok és klasszikus sorozatok lebutított és leegyszerűsített feldolgozásainak tucatjai árasztották el a TV-t.

2015. nov. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor pár példa a régi Cartoon Networkről:


Bolondos dallamok

Tom és Jerry

Flintstones

Jetsons

Batman

Scooby-Doo

Dexter laboratóriuma

Johnny Bravo

Két buta kutya

Boci és Pipi

Bátor, a gyáva kutya

Süsü keselyűk

Popeye

Szellemirtók nem tudom ment-e ott


Attól félek, a maiak nem ennyire emlékezetesek és kedveltek. Az más kérdés, hogy többségük gyerekeknek készült, de attól még jók, és bocs, de ismerek nem egy embert, aki nem éppen infantilis, mégis felnőtt fejjel is szereti ezeket.


Manapság gyakorlatilag az animék meg a Fantasztikus négyes-jellegű mesék nézhetőek, bármikor máskor kapcsolok oda, valami iszonyat igénytelen "vicces", animációs film megy. Szándékosan nem rajzfilmet írtam...

2015. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A "klasszikus", 90-es évek Cartoon Network-jéről én sem ejtettem rossz szót. Az akkori műsorok többségét én is szerettem és szeretem ma is, bocs, ha kissé félreérthetően írtam. Inkább a 90-es évek előtti időszak hiányosságaira próbáltam rávilágítani.


"Attól félek, a maiak nem ennyire emlékezetesek és kedveltek."

Ezt nem mondanám. A Kalandra fel! vagy a Steven Universe az elmúlt években a legfelkapottabb nyugati rajzfilmek közé tartoznak, hihetetlen nagy és elkötelezett rajongótáboruk van. Több kedvelt sorozat is fut a csatornán jelenleg, például a Gumball, Parkműsor, Medvetesók, Ninjago, sőt még a Tini titánok, harcra fel! is megtalálta a saját nézői rétegét a gyerekek körein kívül is. De a Kalandra fel! és a SU tűnik messze a legnépszerűbbnek és legnagyobb hatásúnak, ezek bekerültek a csatorna modern "nagyjai" közé. Sőt, vannak, akik a valaha készült legjobb rajzfilmek közé sorolják őket.


Az tényleg kár, hogy az érettebb, akcióközpontúbb rajzfilmek manapság nem nagyon mennek (bár van, aki például a SU-t is ilyesminek tartja), és szinte csak vígjátékok vannak helyettük. Sajnos különféle okok miatt a csatornák nem nagyon látnak lehetőséget az akciósorozatokban, pedig ez nem mindig a sorozatok a hibája, hanem más okokra vezethető vissza, úgymint játékeladásokra, rossz műsoridőre, vagy arra, hogy nem a készítők által megcélzott korcsoport nézi őket. Ilyenkor az üzleti megfontolások miatt a jó sorozatokat is elkaszálják.


"Szándékosan nem rajzfilmet írtam."

Mi ez a szavak körüli macera? Hiszen itt végig rajzfilmekről volt szó.

2015. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj az, hogy jelen pillanatban a Cartoon Networkön egész nap szinte kizárólag újabb gyártású rajzfilmeket játszanak, holott régebben különböző évtizedekből válogattak. Ha ma is így működne, nem zavarna annyira a dolog.


És, mondom, ahányszor odakapcsolok, mindig valami idióta rajzfilm megy, groteszk fejekkel, általában rendes animálás sincs. Nem tudnak megfogni, még pár percre se.


Azért kicsit fura dolgokat írsz az ott futó rajzfilmekről, a népszerűségükről meg a jelentőségükről. Mintha most túlságosan védeni akarnád őket. Nekem mondjuk mindegy, a véleményem nem változott: ha az összes újabb gyártású rajzfilmet törölnék a műsorról, és régieket vennének elő, semmilyen hiányt nem éreznék.

2015. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel én meg mondhatnám, hogy te pedig túlságosan támadod őket, és a régebbieket (melyek közt voltak sokkal ostobább, illetve groteszkebb humorral operálók is) magasztalod. Miért tartod furának, hogy egy, a tiéddel nem egybevágó véleményt olvasol? Sőt, a saját véleményemre eddig nem is nagyon tértem ki, hanem inkább tényeket közöltem. A most menő rajzfilmek közt tényleg vannak meglepően népszerű darabok, pár éve a Kalandra fel!, most pedig a Steven Universe akkora jelenségnek számít animációs körökben, hogy a neten szinte mindenütt a rajongóiba futok.
2015. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!