Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A 4DX mozinak a Westendben 1....

A 4DX mozinak a Westendben 1. hány K-s vetítője van.2K-s? (büdös gagyi),4K-s? Vagy 5K-s? 2. milyen hangrendszere van? DD 5.1, DD Surround Ex vagy valamilyen DTS rendszer netán SDDS (7.1 esetleg 5.1)

Figyelt kérdés

Minden hülyeséget (hogy hány buborékot fúj, meg ilyeneket) megtaláltam róla a neten, de az alapokat nem.


Gondolom Dolby Atmos 64 hangszórós rendszerük nincs.


A vetítő konkrét típusa nem érdekel annyira, de ha valaki azt is tudja, megírhatná.



2013. júl. 5. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a vizes jelenetek többségénél, pl. az Acélemberben, amikor a buszt kitolja, semmi víz nincs. A szagok is gyengék.
2013. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam tegnap.

Hát a szagok tényleg gyengék, ráadásul beengedik az embereket pattogatott kukoricával meg nachossal.

Úgyhogy az Acélembernek leginkább ilyen illata volt, bizarr.

Mexican Superman lehetne a címe.

2013. júl. 6. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:

A 2K-s szerinted miért "büdös gagyi"?? 5K-s vetítőt eleve nem is használnak, mert csak 12fps-t bírnak az ilyen vetítők. 4K-s is maximum IMAX-be kell, de valójában az is 2K-nak felel meg, mert a 3D miatt feleződik a felbontás...


A hangrendszerhez a kérdés alapján fingod nincs, szóval neked az tök mindegy milyen van ott... A DD és a DTS már mindenhol alap, szóval az tuti van. SDDS annyira nem elterjedt, de elképzelhető, hogy olyat is tudnak ott játszani (elvégre a mozikat 7.1-re szokták berendezni).


A Dolby Atmos meg mondjuk úgy, egyenesen pénzkidobás lenne az ablakon. Talán ha 1-2 film van Dolby Atmos-ra csinálva, a többi az felkonvertált sz*r (és még az ilyen felkonvertált sz*rokból is alig van), tehát soha a büdös életben nem lenne az kihasználva.

2013. júl. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is a 2K otthonra elmegy, mobiltelefon kijelzőnek vagy tükörreflexes géped kijelzőjének. Jó monitorhoz is még (bár én itt már nagyobb felbontást használok, 2560*1440-et), meg TV-hez is, de nem egy 100 nm-es mozivászonra való, még ha ott jóval távolabb ülsz is, akkor sem. Az otthoni rendszerem ne legyen már jobb, mint ami a professzionális több száz millióba kerülő moziban van.


Aztán a hangrendszert azért kérdeztem így, mert semmit nem találtam róla. Te sem mondtad meg, hogy mijük van, csak kötekedni próbáltál.


Az Atmos-al kapcsolatban meg nagyon el vagy tévedve, konkrétan az Acélembernek is Atmos hangja van. És a Vasember 3-nak is, és még 40 filmnek.

Úgy hogy 1 éve jött csak ki a hangformátum.


[link]

2013. júl. 7. 17:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és 4K-s vetítője van az Uránia mozinak is.

De te is vehetsz 4K-s 3D LG TV-t otthonra, ha van rá 6 millió Ft-od. Láttam demót rajta, brutálisan jó képe van.

Sz más kérdés, hogy otthon nem tudod kihasználni, nincs lejátszható 4K-s anyagod hozzá.

2013. júl. 7. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Atmos a jövő egyértelműen a DTS, Dolby Digital 5.1 meg a '90-es évek.


Az IMAX meg a digitális vetítésre átállással (magyarán mondva a ~200 kg-os, 70 mm-es kópiák megspórolásával) haza lett vágva. A 70 mm-es filmjének a felbontását még egy 8K-s vetítő sem közelítené még.

Azt 108-252 megapixel közt becsülik különböző források.

Ehhez képest 2K...

2013. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mobiltelefon kijelzőnek 2K?! Ha szerinted a 2K sz*r, akkor menj el egy színvonalasabb helyre, ahol "csak" 2K-s vetítő van és csodálkozz rajta, hogy milyen tűéles képet kapsz... Felesleges egy hagyományos mozi vásznára 4K-s vetítőt beszerezni, mert azt akkora vásznakra találták ki, mint amekkora pl. az IMAX mozikban van. És ott is a passzív 3D miatt kell ekkora felbontású vetítőgép...


A hangrendszeren meg mit nem értesz?! Leírtam, hogy DD és DTS biztosan van. Dolby Atmos egyetlen Magyarországi moziban sincs, de még Európa-szerte is max. 1-2 moziban található olyan rendszer, mert csak __FELKONVERTÁLT__ filmek érhetőek el rá és k.va rága egy olyan rendszer beszerelése. Ehhez még hozzájön az is, hogy Magyarországon __nincs igény__ a mozizásra, a drága zsidó Cinema City pedig nem fog a nézők igényével törődni. Valószínűleg nem is érné meg meglévő termet Atmos-ra átalakítani, mert a hangfalakon kívül __mindent__ cserélni kellene hozzá és akkor sem lesz olyan tökéletes, mintha újonnan építenék be egy készülő moziba.

2013. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2K moziba? Hagyjuk már.


A 35 mm-es film 16-19 MP körül is tud (a minősége függ a kamerától, az optikától és persze a nyersanyagtól, előhívástól). Az előhívás leginkább a Kodak laborjaiban történik.


Az IMAX 200 MP körül van.

Nem poénból használtak hozzá 70 mm-es filmet. Ha elég lett volna mindössze 2 MP, akkor azt a sima 35 mm-es film is bőven túlszárnyalta volna.

2013. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!