Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az alábbiakban részletezett...

Mi az alábbiakban részletezett francia film címe? Médiaórán néztük meg, és a tanár pont a korhatár és a filmes "csúnyaságok"-ról való ítélkezés tanulságaként mutatta meg.

Figyelt kérdés

A filmről annyira emlékszem, hogy a két főszereplő egy gimnazista fiú és lány. Ha jól emlékszem, a történet eleje körül a lány valakit megöl - mellesleg elég furcsán viselkedik -, aztán a fiúval kimenekülnek egy tisztásra - közben azt hiszem elföldelik a hullát. Utána találnak egy faházat, bemennek, persze a benti ételkészletre rávetik magukat. Közben sörétessel megérkezik a gazda, és mint várható, bevágja őket a pincébe! Csakhogy, közben - ki tudja hogy hogyan, hogyhogy és miért - a borostás/szakállas illető kiásta az általuk elföldelt hullát, és ugyanoda behurcibálta.

Ezt után - és elnézést, hogy ilyet írok, de kb. ezért nézették meg velünk (nem vicc) - kiderül, hogy a sörétes-szakállas morcos bácsi erősen homokos, és a fiút időnként arra kényszeriti, hogy vele együtt "háljon".

Ezenkívül még két/három jelenetre emlékszem, mivel úgy rémlik, nem teljesen lineáris volt az idővezetése a filmnek. Az egyik inkább elmondásból maradt meg bennem : Mint mondtam, a lány eléggé fura a film során, és van egy pont, amikor az iskolafolyosón valaki valamiért feltartja, és ő haláli nyugalommal mondja, hogy bocs, most nincs időm, mert meg kell ölnöm valakit.

Akkor van egy olyan jelenet - vélhetően irodalomóra - amikor a tanár Arthur Rimbaud-ról tartja az órát, illetve valamelyik verséről. Feltűnik, hogy a lány elkalandozik, s persze őtőle kéri, hogy olvassa fel a verset. A lány elkezdi, aztán kb. a 2 versszak után felnéz, és onnantól fejből szavalja beleéléssel az egészet.

Aztán van olyan - és ez kissé megint 18-as, bocsi -, szintén a gimnáziumban játszódik, hogy van egy göndör hajú (ha jól rémlik), kissé sötét bőrű, amolyan arabos vagy afrikai beütésű gyerek az osztályban... egy tanóra végétől emlékszem a dologra : a lány hátranézeget a fiúhoz, amikor a fiú észreveszi, aranyosan visszamosolyog rá. Utána a folyosón - már nem olyan aranyosan - elkezd nyomulni, és a lehető legnyíltabban és "célratörőbben" ecseteli, és persze nagy hévvel, hogy mekkora odaadással tenné TESTILEG boldoggá a lányt egy görbe délután/este/nemtudommi által - hogy így fogalmazzak. ;) A lány bezzeg macskajátszadozás-módjára kikosarazza.

Még annyi rémlik, hogy utána az osztálytársak valami olyasmiket mondtak a film végéről, hogy a fiúról kiderül, hogy cinkosa a "morcos bácsinak", legalábbis hogy "nem volt akkora kényszerítés az", vagy valami ilyesmi.


Egyébként meg - hogy őszíntén bevalljam - kb. ezeket a töredékeket láttam akkor is, amik megmaradtak, szó szerint elfordultam a vetítőtől, mert nem volt akkor valahogy gyomrom hozzá - van ilyen gondolom másnál is ;)

De most nagyon megköszönném, ha valaki felismerné a leírásaimból a filmet, és megírná a címét!



2013. júl. 16. 02:04
1 2
 1/11 Párduc95 válasza:
Megkérdezted már a média tanárodtól? :D ...mellesleg rákerestem jópár helyen és nem jártam sikerrel... :/
2013. júl. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Megkérdezted már a média tanárodtól"


Hogy kérdeztem volna? Már leérettségiztem, a filmet pedig még 11.-ben nézhettük év elején. Mostanában jöttem rá - ne kérdezd miért - hogy igen jó lenne tudnom, hogy ez melyik film.


Szóval : igen, kézenfekvő >lenne< megkérdezni a tanártól, amit a kérdés újbóli felmerülése talán valószínűleg meg is tettem volna, de minthogy a tanárral már minden bizonnyal nem fogok találkozni, így ez nem kivitelezhető.


Ha pedig kutattál utána - mégha sikertelenül is, mint én úgyszintén -, azt nagyon is köszönöm!

2013. júl. 17. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel az iskoládat, kérd a tanárt. Lehetőleg olyankor, amikor esélyes, hogy a tanáriban van. Ha nem tudják adni, kérj időpontot vagy személyes elérhetőséget. Esetleg keresd meg fészen.
2013. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én láttam ezt a filmet, nem is olyan régen, folyamatosan töröm a fejem a címén, de annyira nem volt maradandó élmény, nem jut eszembe. :/
2013. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3: "Hívd fel az iskoládat, kérd a tanárt. (...) Esetleg keresd meg fészen."


Lehet, nálatok ez így megy. :/ Nálunk a tanár-diák viszony nem olyan, hogy NYÁRON elérjem a tanárt egy filmcím miatt - még ha az nekem szubjektíven fontos is -, és ő feltétlen vissza is nézze a 3-4 évvel ezelőtti tananyagot. Bár megkockáztatom, a Ti iskolátok egészen ... öm, hát hogy is mondjam ... rendkívüli szellemiségű lehet, hogyha ezt te NYÁRI SZÜNETBEN így kapásból elintéznéd.


#4.: Köszönöm, hogy próbálsz rá visszagondolni. Sajnos azonban nem fogsz emlékezni rá, mert ezt >ÉN< kérdeztem, úgyhogy kár törnöd a fejed.

Kizárólag akkor fog már az eszedbe jutni, amikor ezt a kérdést már elfelejtetted.


A segítőkészséget pedig őszintén köszönöm!

2013. júl. 18. 14:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Mélyen az erdőben?
2013. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ááááááá..... francokat.
2013. júl. 23. 08:18
 8/11 Párduc95 válasza:
nos nálunk minden évben ugyanaz a média tananyag ugyogy gondolom a régi sulidbeli 11.-esek is nézték ezt...
2013. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

jahhhj, nem mindegy!

...hamár a filmcímet úgyse tudtam meg. >=/

2013. szept. 17. 00:55
 10/11 anonim válasza:
Bűnös szerelmesek a magyar címe, és a francia címe Les amants criminels.
2018. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!