Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az miért baj ha 12/L horrort néz?

Az miért baj ha 12/L horrort néz?

Figyelt kérdés

Az osztály társaim sokkal durvább dolgokat néznek(nem horror)

rengeteg horrort láttam de egy sem volt amitől nem tudtam volna aludni acélos idegzetem van



2013. júl. 18. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mostanában nincs is normális horrorfilm, régi klasszikusok remakeit adják állandón. A többi meg alap brutális szar.
2013. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem neked szól. Nem is ijedsz meg tőle. Ovis koromban én is láttam sok x aktákat, meg a bárányok hallgatnak-ot, amiket a nagytesóm nézett (ő 18 volt)... És nem féltem tőle. Ma meg már nem bírom végignézni.

Kell hozzá egy bizonyos szintű fejlettség, és bizonyos dolgok ismerete.


Ha belegondolsz, a pici baba nem tudja, hogy mi veszélyes. Ha nem vigyáznak rá, simán kiesik az ablakon, mert nem érzi. A félelmet tanuljuk. A horror filmek olyan dolgokra alapoznak, amiket 12 évesen még nem ismerhetsz, nem érthetsz, vagy nem élhetted még át.


Biztos van olyan mese, rajzfilm, amit kiskorodban szerettél, és mikor mostanában visszanézed, rájössz, hogy egy csomó mindent nem is érthettél belőle régen.

Így van a horrorral is.

2013. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha nem a mostani horrornak csúfolt valamiket nézed akkor csak annyi "bajod" lesz tőle hogy már nem tudsz mit nézni,ha a mostaniakat akkor meg nem tudod hogy mi az igazi horror

amúgy szerintem nem baj,az unokahúgomat is elküldtem hogy inkább horrort nézzen mint az éjjel-nappal budapestet meg az egyéb trágya műsorokat

2013. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, én is bújtam az ilyen filmeket-könyveket 12 évesen is, a könyvek mondjuk nagyobb hatással voltak rám. Inkább kisebb koromban rémisztettek meg az ijesztő filmek, mondjuk a dokumentumfilmek pl. torzszülöttekről sokkal jobban beparáztattak.


Mondjuk nem mindegy mit értesz horror alatt, sok mindenre ráhúzzák ezt a jelzőt, amire szerintem nem igazán passzol (pl. ha valamiben valami "szörny" van, azt máris horrornak titulálják, akkor is, ha voltaképp egyszerű akciófilm kb. csak szörnyivel és több ketchuppal, meg a tipikus tinihorrorok is rém komolytalanok és bénák).


Vannak bizonyos komolyabb, sokszor lélektani-dráma-művészfilm irányba hajló, de emellett nagyon brutális horrorok, amik nem olcsó riogatásra ("vekker-effekt"), elcsépelt klisékre meg öncélú belezésre mennek rá, ezek lehet, hogy sokkal erősebben hatnának rád (és mindenki másra), bár ezeknél tényleg sokszor indokolt a felnőtt célközönség, szükséges egy kicsit nagyobb érettség, műveltség és emberismeret a megértésükhöz.


De igaz az is, hogy tényleg átértékelődnek bizonyos dolgok felnőttként majd, nekem is vannak olyasmik, amik pont idősebb koromban ütöttek be jobban, meg olyanok is, amik mai szemmel szörnyen gagyinak tűnnek, pedig kiskoromban paráztam tőlük.

2013. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!