Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Naruto Shippuudenben a Chan,...

Naruto Shippuudenben a Chan, Nii-Chan, Senpai, San, Sensei, Senin, Sama, Mit jelentenek az emberek nevei után?

Figyelt kérdés
A Sensei, Senpai-t ismerem: 1. Tanító, Oktató-ra mondják, a 2. Elöljáró. De mégis ez a többi szócska mit jelöl, jelent ???

2013. júl. 23. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Senpai-t általában a felsőbb évesekre mondják az iskolákban, egyébként nem csak a narutoban van így, japánban megköveteli a kultúra.


Chan vagy San utótagot a barátokra szokták használni, de ahogy észrevettem általában a chan-t lányoknál a san-t fiúknál használják. Nii-chan ha jól tudom olyasmit jelent mint az Aneki, vagyis nővér, Nii-san pedig öcs-báty. Sama-t meg azokra szokták akik rangban magasabbak. A Senin pedig bölcs-t jelent.

2013. júl. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sant mindenkire használják, nemtől függetlenül, ez tiszteletet fejez ki, kb mint a Mr./Mrs./Ms.


A sama ennek a még tisztelettudóbb formája, nemtől független.


A chan egy becéző forma, a bbarátodra mondod, többnyire lányokra, mivel ez elég nőies, de igazából használhatod kisfiúkra is.


A Nii-chan az fiútestvér becézése kedvesen. (Onii-san: udvarias; Nii-san; kissé közvetlenebb; Onii-chan: becéző és közvetlen, és itt jönne a sorban a Nii-chan, a legközvetlenebb)


A Senint nem ismerem, a többit pedig igazából az előző is jól tudta, meg te is, én csak ezekbe kötnék bele. :) Japán cégnél dolgozom, napi szinten san-ozok. ^^

2013. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és mit jelent a hime? :O
2013. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hime = Hercegnő, Úrnő
2013. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
okés, köszi :)
2013. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz Mindenkinek Mostmár értem: És még egy fontos amit sokszor használnak: A "kun": Sasuka-kun Naruto-kun Szinte mindenki ezt használja rá: Vele egyidősek és Idősebbek is..?
2013. júl. 23. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyidősekre és fiatalabbakra, általános megszólítás. Sulitársak, osztálytársak hívják így egymást, meg az idősebbek a fiatalabbakat.
2013. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék hogy az Onii-san, Nii-chan nem feltétlen jelent rokoni kapcsolatot, úgy is használják sokszor ha valakire csak bátyként tekintesz. Ha jól emlékszem pl Konohamaru is Naruto-ra Nii-chanként hivatkozott. Ha meg nem, akkor rég láttam már a sorozatot, de lényegtelen igazából. :D
2013. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!