Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új Dallas 1-2 évadáról?

Figyelt kérdés

Mi az amit szerintetek nagyon elrontottak, ami felesleges volt, esetleg nem illeszkedett a régi sorozathoz ( negatív észrevételek), vagy mi az ami tetszett, ami jó volt a 2 évadban ( pozitív észrevételek)?

És hogy összességében a 2 évadra hány pontot adnátok 10-ből.



#Dallas #Bobby Ewing #Cliff Barnes #Dallas új #Samantha Ewing
2013. júl. 26. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

A régi határozottabban jobb volt,fordulatosabb, részletesebb.

Az új inkább hasonlít egy dél-amerikai szappanoperához.

2013. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pont: 3
2013. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a régit is imádom és ezt is :) 10-est adok , nagyon szeretem :)
2013. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Leírom én is saját észrevételeim...


Én még 2 éve láttam egy részt a régiből, s akkor bele is szerettem. Azóta majdnem az egész sorozatot láttam, főként a régi évadokból. A 2 új évad nekem nagyon furcsa volt, elég éles változások voltak, olyanok, melyek nem illettek a régi sorozat arculatához.

A főcím még lement, bár jobban örültem volna egy olyannak, ahol láthatjuk is a szereplőket, nem csak a nevüket, de ez még kisebb baj volt.


Az igaz problémát az én szememben a szereposztás, a szereplők alakítása, a történet jelentette, főleg az 1. évadban, igaz, kevés részt láttam, de az éppen elég volt ahhoz, hogy a többit ne nézzem meg. A 2 ifjabb Ewing fiú esetében hatalmas csalódás ért... Jesse Metcalfe (Christopher Ewing) annyira nem volt jó választás, hogy feláll a szőr a hátamon, ha meglátom, irritál. Egyszerűen borzalmas volt.

Számomra jobban bejött a Josh Henderson, (John Ross Ewing) alakítása, és maga a karakter. Ő vele nem volt különösebb bajom.

Zavaró volt számomra hogy olyan hirtelen indult a sorozat, s rögtön egy problémákkal teli nyitóepizód volt, ahol az új szereplőket meg sem tudtuk ismerni, jegyezni (Elena, Rebecca, Ann, stb...)

Nem tetszett továbbá, hogy a régiek igen kevés szerepet kaptak, persze ez várható volt, hogy nem egészen róluk, hanem a két fiatal Ewing fiúról szól majd a történet, de jobb lett volna ha jelentősebb, és jóval több szerepet kaptak volna a régiek.

Szintén rossz választás volt szerintem, hogy Jockey az első epizódban egy otthonban töltötte idejét, s hirtelen, egyik pillanatról a másikra berobbant újra az életbe... Ennél élethűbb lett volna az, ha mindaddig nagy olajügyeiről lett volna híres, még így idős korában is.

Szóval az én szememben ez az első éved elég pocsék volt.

Az első évad összességében 3,5 pontot kap tőlem, azt is csak a régi szereplők miatt. (Persze mindezt az alapján mondom, hogy nem láttam minden részt, bár nem hiszem hogy sokat változna a véleményem, ha minden részt láttam volna)


A 2 évadban már komolyabb volt a dolog, a történet kidolgozottabb, kacifántosabb volt, és jobban is illett a régi sorozathoz. A szereplők alakítása jobb volt, s az újonnan érkező szereplőket is megválogatták. Többet láthattuk a régieket, s nyomon követhető volt a történetek többsége.

Jockey halála bizony rosszul ért ( mint szereplő, és mint a karakter távozása is, ő volt ugyanis a kedvenc szereplőm a sorozatban) de végül a karakterhez méltóan írták ki, ahogyan ígérték. Külön szép volt a készítőktől, hogy egy külön főcímet készítettek arra a részre megemlékezésként. Ez az évad már megérdemel egy 6 pontot a 10-ből.

A 2 évadra a (külön külön adtam rájuk pontot) 20-ból tehát 9,5 pont, ami igen csak "vérszegény", de ebben jelentős része van az első évad nagy hibáinak.

2013. aug. 4. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!