Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik mese volt ez? Még...

Melyik mese volt ez? Még nagyon régen, kiskoromban ('80-as évek vége, '90-es évek eleje) karácsony környékén adták le mindig. Orosz lehetett (szovjet).

Figyelt kérdés

Arról szólt, hogy volt két lánytestvér, akik a nagymamájukkal éltek. Az egyik szorgalmas, a másik lusta. Aztán a Télapó megleckéztette a lustát. Az volt a zárómondat, hogy "Mindenkinek érdeme szerint".

Nemrég eszembe jutott, hogy ez aranyos mese volt, de már a címére nem emlékszem sajnos, így nem találom meg. :(


2013. aug. 10. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:

A "megleckéztetés" abból állt, hogy mindketten valahogy a Télapó házába kerültek, és dolgozniuk kellett, de a lusta csak henyélt egész nap, és a végén kaptak mindketten egy-egy ajándékot. A lusta lány nyaklánca, mint kiderült, jégből volt, és hamar elolvadt. Aztán tanult a hibájából, elkezdett ő is dolgozni, és kapott egy igazi nyakláncot.


Valami ilyesmi volt a mese. :D

2013. aug. 10. 21:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Arra a Holle anyó-szerű történetre gondolsz, amelyikben a szorgalmas kislány jutalmul üveggyöngy nyakláncot kapott, a lusta pedig ugyanolyan nyakláncot, csak jégből, és az rögtön elolvadt a szoba melegében? Ha jól emlékszem, aztán a lusta is összeszedte magát, és kapott végül ő is igai gyöngy nyakláncot. Nekem valami ilyesmi rémlik. De ettől közelebbi nekem se.:-((
2013. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsánat, nem olvastam el az előző hozzáfűzésedet! *pirul*
2013. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondolok. :) Örülök, hogy más is ismeri! :))


Valamiért rám tört a nosztalgia, és eszembe jutott ez is. Érdekes lenne megnézni így felnőtt fejjel. :)

2013. aug. 10. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is akkor voltam kicsi!:-))

De sajnos a címre, vagy más közelebbire én sem emlékszem.

2013. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát, nem baj, hátha van valaki, aki emlékszik. :)


Volt még egy másik kedvenc mesém is, ami szintén eszembe jutott. A suszter manói. :) Nagyon szerettem. Annak tudom a címét, csak sajnos sehol nem lehet neten megnézni.


Ebből látszik, hogy öreg vagyok, már nyomuk sincs ezeknek, amiket régen annyira szerettem. :(

2013. aug. 11. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Én abból veszem észre az öregedést, hogy már a feledékenységem sem a régi:-))
2013. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez jó. :)
2013. aug. 12. 07:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali. Nekem ez ugrott be:

http://www.youtube.com/watch?v=Ie-O1lS-qww&feature=youtube_g..

Bocsi ha nem ez lenne

2013. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmm, nem ez, mert az az egész rajzfilm volt, de ettől függetlenül köszönöm, megnézem! :)
2013. aug. 20. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!