Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyarok miért nem készítene...

A magyarok miért nem készítenek horror filmet?

Figyelt kérdés
Talán tudják ők is, hogy egy rakat kaka lenne?

2013. aug. 15. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi csak katasztrófa filmeket tudunk csinálni.
2013. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Haha, mivel minden horror "igaz történeten alapszik" (...) nekünk mik lehetnének?

Feltámad halottaiból a csodaszarvas, ami idevezette az ősöket és zombiként jár-kel köztünk áldozatokra lesve?

Vagy Vazul szelleme kísért közöttük, otthonokba tör be és a lakókat megvakítja illetve forró ólmot önt a fülükbe? És az benne a csavar,h csak az István nevezetű férfiakra vadászik?

:D

2013. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven tudnának, a szakértelem megvan.

Ha valaki ismeri egy kicsit is az utolsó ötven év magyar filmjeit, akkor láthatja, hogy nem volt szégyenkezni valónk, az 1960-80-as években Európában közvetlenül a svédek után jegyezték a magyar filmművészetet.

Nagyon sajnálatos a fiatalabb korosztálynál ez az amerikai-imádat, a magyar filmek ismeretének tökéletes hiánya.

2013. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem az "amerikai-imádat" miatt írtam ki a kérdést, csak elgondolkodtam rajta. Lehet, hogy talán meg van a szakértelem, de ez úgy tűnik, nem igen mutatkozik meg a mai filmekben.

És a '60-as évek magyar filmjei egészen más kategória.

2013. aug. 15. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem,hogy ez olyan,mint a rádió adók.Rengeteg tehetséges zenész van az országban,még is folyton ugyan azokat a semmit mondó lerágott csont előadókat favorizálják.Tök mindegy,hogy sz..r zene,ismert befutott,és kész.A filmeknél ugyan ez van.Van egy pár "sztár" színész,aki minden filmben szerepel.(Koltai,Kamarás stb...Huszad rangú vígjátékokban brillíroznak,de a producerek,akik a pénzt adják őket szeretik.A probléma halmozott.1 Nem tudom elképzelni,hogy egy ilyen színész hiteles tudna lenni egy horrorban.Már csak a beskatulyázás miatt sem.2 Az sem biztos,hogy meg tudná oldani,hisz karakter függő szerepek .3 Abból van film,amire adnak.Mindazon által nem tudom elképzelni Koltait baltával a kezében. :D Az a helyzet,hogy rengeteg tehetség lehet (akár színész,akár forgatókönyv író,vagy rendező)de a pénztelenség el lehetetleníti a film ipart.Mondok egy példát.A film címe Kontroll.Antal Nimród rendezte.Remek rendezés volt,remek képi világ,jó "sztori".Mivel itthon nem volt esélye nagyot dobni irány Amerika.Első rendezése az Elhagyott szoba.(horror) [link] Nagyot szólt.Ha kapott volna esélyt itthon is,itt is meg tudta volna így csinálni a filmet.Olyan nagyot szólt,(holott kis költségvetésű volt Amerikai mértékkel)hogy már a legújabb Predátort is vele rendeztették.Meggyőződésem,hogy pokoli jó forgatókönyvek vannak visszadobva a szerzőknek,csak azért mert vaskalapos,korrupt,és elavult nemzet vagyunk.Semmi új,semmi más,csak az ami már egyszer bejött.
2013. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!