Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a titka az amerikai filmek...

Mi a titka az amerikai filmek minőségének?

Figyelt kérdés
Miért olyan rosszak a magyar filmek hozzájuk képest? Persze értem, hogy a költségvetést össze sem lehet hasonlítani, de léteznek "olcsó" és jó filmek is. Mintha lenne valami, szerintem pénztől független tényező, ami hiányzik a magyar filmekből. Hangulat, atmoszféra..., nem tudom megfogalmazni, de van valami, amitől...

2013. aug. 27. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem a rengeteg pénz a titok.
2013. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig léteznek kis költségvetésű remek filmek is? Ezt már leírtam fentebb, esetleg más ötlet?
2013. aug. 27. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Léteznek remek magyar filmek is.
2013. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Félre ne érts, van pár nekem is tetsző magyar film, de az a bizonyos plusz hiányzik belőlük is.
2013. aug. 27. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontosan egy különleges hangulatot érzek az amerikai filmek többségénél, amit inkább nem is szeretnék viszontlátni sehol. Általában mérges leszek, hogy azt a rengeteg pénzt beleölik fölöslegesen egy értéktelen szemétbe. Ahhoz képest amennyi filmet csinálnak, azoknak csak a nagyon kevés százalékát éri meg egyáltalán megcsinálni. Ehelyett még inkább még több pénzt beleölnek a reklámozásába a szaroknak...

A magyar filmeket meg nem nagyon népszerűsítik a médiában.


Nem is tudom, hogy hány magyar hallott-e már egyáltalán mondjuk a Részleg című filmről...


Az igazán jó filmek meg készülhetnek akárhol a világban, ugyanazt az érzést váltják ki belőlem.

2013. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amúgy köztudott, hogy az európai filmek minőségibbek.

Az ami filmek túl többsége agyatlan.

Viszont a kábeles sorozataik a legjobbak szerintem.

A magyar filmek pedig azért ilyenek, mert nincs egy normális rendező itt, de ezt nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=5hJS6h0i1bQ

Szerintem a legjobb magyar film.

2013. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, és 7-es. Mindkét filmet/videóblogot ismerem ;), de ezekből még nem kaptam meg a választ a kérdésemre.
2013. aug. 27. 20:46
 9/11 HalkHogen ***** válasza:
100%

Vegyük hozzá, hogy hány film kerül ki évente az amerikai filmgyárakból. Szerintem több ezer. Ennyiből 4-5 normálisat nem nagy kunszt létrehozni... Mert hogy évente néhánynál több jó hollywoodi filmet nem csinálnak, az biztos.


Szerintem magasan a skandinávok tolják manapság a legjobb filmeket. De a dél-koreaiak is többnyire magas színvonalúak.


Hollywood manapság sehol nincs. De nem baj, a lényeg, hogy kaszáljanak a tízezredik szuperhősös filmmel is.

2013. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az amerikai, de ezen belül is a hollywoodi filmek legtöbbjéből kiveszett a történet, a valós mondanivaló. Ha utóbbi benne is van, azt a túlzott látvánnyal elnyomják. Ezért is teljesen más a szabadfilmesek alkotásai, mint pl. a nagyon megosztó Quentin Tarantino. Viszont a temérdek látvány, olykor a zene is magába tudja szippantani a nézőt.

Egy olyan közönségnek, amely nagyon pártolja a hollywoodi filmeket, unalmassá, vontatottá válik egy olyan európai film, amelyben inkább a történetre, a mondanivalóra helyezik a hangsúlyt, mintsem a látványra - ennek egyik oka lehet a költségvetés hiánya. Egyébként érdemes megfigyelni néhány elég látványos európai filmet, mint pl. az Iron Sky-t, amely amerikai viszonylathoz képest minimális költségvetésből hozott ki egy meglehetősen látványos produktumot.

A magyar filmekkel szerintem leginkább az a legnagyobb baj, hogy, amit előttem is írtak már, kevésbé reklámozzák az élvezhetőbb alkotásokat. Legtöbbször azon rendezők művei kapnak nagyobb figyelmet, akik komoly pozícióba tudtak kerülni a magyarországi zárt filmszakmában.Sajnos az ezzel a probléma, hogy ezek a filmek elég széles rétegnek készülnek nagyon "hollywoodisan", ezért nem kap az ember úgyszólván semmit. Felkapott rendezők felkapott sztárokkal (akik sokszor szerintem csak a PR-juk miatt felkapottak, nem a tehetségük, tudásukért) dolgoznak egy meglehetősen felszínes forgatókönyvvel.

Én erre tudok következtetni.

2014. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!