Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van valami nagyon durva,...

Van valami nagyon durva, erőszakos jelenet amiért a Dexternek 16-os a besorolása?

Figyelt kérdés

Vagy csak a sztori miatt?

Ha jól tudom a CSI sorozatoknak is annyi, azokban nincs semmi.



2013. szept. 7. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak véres jelenetek, például leveszik valakinek a koponyafedelét és ott az agya. Na ezért.
2013. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg egy csomót káromkodik benne az egyik szereplő.
2013. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van benne olyan, amikor valakinek kalapáccsal verik szét a fejét, de ezt nem mutatják, vagy csak magát az embert a kalapáccsal, de a fejet vagy a kirepülő agyvelőt nem.

Sokszor nem is maga a jelenet ami durva, hanem amit sejtet, vagy ami mögötte van. Nehéz ezt leírni, ez olyasmi, ami egyeseket felzaklathat lelkileg. Szerintem nem baj, hogy legalább 16-os a besorolása. Mondjuk a legtöbb tizenéves direkt megnézi ezeket a filmeket, ha látja, hogy neki még nem lenne szabad. :D

Egyébként én a múltkor 18-as karikával láttam, szerintem az sem érthetetlen. Így legalább könnyebben el tudják dönteni az emberek, hogy szeretnének-e ilyesmit nézni. De azzal is egyetértek, hogy problémás ez a besorolás, sok 12-es műsorban olyasmi történik, vagy hangzik el, amit én még egy 13-15 éves gyereknek sem engednék nézni, vagy csak nagykorú, tájékozott ember felügyeletével, aki elmagyarázza, hogy az mi volt pontosan.

Szerintem egyébként a hétköznapi embernek nem kell ezzel foglalkoznia. Ha megtetszik neki valami, elkezdi nézni, aztán ha olyan jelenet jön, ami neki már sok, akkor úgysem nézi tovább. A gyerekek pedig úgyis bele fognak nézni, ha lehetőségük nyílik rá. De vannak akik fel tudják dolgozni és elég érettek ahhoz, hogy nézzenek egy-egy ilyen műsort. Mások pedig észreveszik, hogy félnek utána, ezért máskor nem nézik meg. Szerintem mérhetetlenül nagy traumát nem fog az ilyesmi okozni. Sokszor a híradóban is elég véres történetek vannak, aki hajlamos rá, annak a számára már az is megrázó lehet.

2013. szept. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen annyi vér folyik a sorozatban, hogy muszáj volt kitenni :) Meg Debra is káromkodik, mint egy rossz kocsis.
2013. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!