Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Karib tenger kalózai 2....

A Karib tenger kalózai 2. Mire utal pontosan a Holtak kincse alcím?

Figyelt kérdés
A Karib tenger kalózai 2,

2013. szept. 17. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Bolygó Hollandi legénységének elrejtett kincsére.
2013. szept. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Davy Jones szíve a holtak kincse?

De Davy Jones legénysége nem halottak. Hogy van ez?

2013. szept. 18. 23:23
 3/12 anonim ***** válasza:

De, azok halottak és száz év szolgálatra vannak ítézve a Bolygó Hollandin.

A másik meg az, hogy amikor Jack Sparrow megtalálja a kincset (amely nem Davy Jones szíve), akkor ő is halottnak látszódik.

2013. szept. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Davy Jones legénysége mitől lenne halott?

Azok emberek, akik halhatatlanságot kaptak, nem??


De mégis mi akkor a "holtak kincse"?

Jack halottnak látszik? Ezt nem értem.

2013. szept. 20. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első kommentedben meg is válaszoltad a kérdést. Idézek a Wikipédiáról: "Beckettnek azért kell az iránytű, hogy megtalálja a Holtak kincsének ládáját (mely Davy Jones szívét rejti), s annak erejével uralja a hét tengert s kalózait."
2013. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kössz, akkor ez rendben van, Davy Jones szíve a holtak kincse.

De miért a "holtaké"? Davy Jones legénysége élő emberekből áll, átkozottak, de élnek.


Mire vonatkozik, amit a második rész elején mond a Gibbs, hogy "nem csak azt látni, ahogy elsüllyed a holtak szigete és vele a kincs"???

2013. szept. 20. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:
A Holtak szigete az Isla de Muerta amire Barbossa és legénysége rengeteg kincset felhalmozott. Az a sziget süllyedt el. Ha jól emlékszem az első rész végén az easter egg-ben már látni is ahogy kezdte ellepni a barlangot a víz. De ezt egy másik kérdésedben már leírtam:D
2013. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De az Isla de Muerta nem süllyedt el.

Az ending végén még mutatják a lelőtt Barbossát meg a majmot és nem úszkálnak.


Még mindig nem értem, hogy miért halottak Davy Jones emberei.

2013. szept. 20. 22:43
 9/12 anonim ***** válasza:
De igen, elsüllyedt. Olvass csak utána: [link] Davy Jones emberei valóban nem halottak csak akkor válnak azzá mikor eggyé válnak a hajóval. Szerintem ez lehet nem is a legénységre vonatkozik.
2013. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Összezavart, hogy "holtak szigete" meg "holtak kincse" azt hittem összefüggnek, illetve az is, hogy a film angol címe Dead Man's Chest ergo nem "Holtak kincse", hanem a "Holt kincse", akkor az a "Holt" Davy Jones lesz és az ő kincse a szíve és nyilván azért van halottnak titulálva, mert szív nélkül aligha sorolható az élők közé.


Ami pedig az Isla de Muertát illeti, szerintem a filmben nem mutatják, hogy elsüllyed, de majd visszanézem.


Kössz, hogy segítettél kibogozni, amúgy ez a kedvenc filmsorozatom, legalábbis az első három, hihetetlen jók szerintem, meg amit Johnny Depp meg Geoffrey Rush előad az valami fenomenális :D

2013. szept. 20. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!