Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Alkonyattól pirkadatik...

Az Alkonyattól pirkadatik szerintetek inkább Tarantino vagy inkább Roudrígez film?

Figyelt kérdés

Szerintem inkább Roudrígez film. De 3 ok miatt Tarantino filmnek veszik az emberek.

1. Harvey Keitel szerepel benne (aki szerepelt a Kutyaszorítóban és a Ponyvaregényben).

2. Tarantino írta a forgatókönyvet+ vannak benne Tarantinoféle utalások és dialektusok.

3. Tarantino szerepelt benne egy kicsit (és meg is halt).


Roudrígezre viszont rögtön öt okot tudok:

1. Ő rendezte.

2. A Roudrigezféle stúdió csinálta ( http://www.youtube.com/watch?v=VtEQ57dxF90 ), nem a Tarantinoféle Mirax ( http://www.youtube.com/watch?v=Eqxk8L5k1Sw )

3. Salma Hayek és Danny Trejo szerepelnek benne, akárcsak Roudrígez Desperaldojában.

4. Mexikó témájú (Desperaldo, Volt egyszer egy Mexikó stb).

5. Gatyi számítógépes technika (Kémkölykök filmek).


2013. szept. 23. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A forgatókönyv, dialógusok és cselekményszövés alapján egyértemlűen Tarantino film. A színészek és a helyszín választás valóban Rodgrquez ízlése, bár a helyszín nyílván adott a forgatókönyv alapján. Az eltúlzott henteléses jelentetek és a látványvilág szintén Roudgrigez jellemző.


Szetintem a film jó keveréke mindkét rendező legjobb erényeinek: a film váza Tarantino, a részletek pedig Roudrigez. De fel lehetne osztani úgy is, hogy a film eleje, amíg el nem érnek a mexikói csehóba tipikus Tarantino, a másik fele, amikor elszabadul a hentelés tipikus Roudrigez. Szóval kb. pont annyira tarantino-s mint roudrigez-es.

2013. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Heló!


Én is úgy veszem, hogy az eleje egyértelműen Tarantono, aztán afoyltatás sokkal inkább Roudrígez. Bár szerintem a második fele már túlzás, bántam is, hogy nem az alap szituáció lett továbbvidve.

2013. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg felesleges vetyengeni rajta, mert mindkét alkotó vastagon kivette belőle a részét. Vagy akkor már hozzuk be Kurtzmant is, mert az ő ötlete volt a film és Tarantino megígérte neki a forgatókönyvet, ha ingyen elvállalja a Kutyaszorítóban effektjeit.
2013. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!