Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyar filmek forgatókönyvét...

Magyar filmek forgatókönyvét honnan tudnám letölteni vagy megszerezni?

Figyelt kérdés
Érdekel a forgatókönyv írás és szeretnék mintaként megnézni magyar gyártású forgatókönyveket.Ami nagyon érdekel az a Taxidermia c. film forgatókönyve, kérlek segítsetek ennek a beszerzésében. Nagyon fontos lenne!

2013. szept. 27. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan, ugyanis ezek nem publikusak.

A forgatókönyvírás pedig egy komoly szakma, nem egy netről megtanulható dolog..

2013. szept. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted honnan lehetne ezt megtanulni?
2013. szept. 28. 09:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen irányú tanulmányokat kell folytatnod. Keress egy elismert (nem csaló, humbug) iskolát, ahol rendesen kitanítanak, és papírt is kapsz róla.
2013. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Forgatókönyvíró tanfolyam nem létezik, kedves előttem válaszoló. Kérdező, nem tudom mennyire tudsz angolul, de itt egy minta: [link]

Magyart nem találtam. Amúgy az én figyelmemet is felkeltette ez a szakma, esetleg lenne kedved közösen megpróbálni alkotni valamit?

2013. szept. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
4-es, nem is tanfolyamra gondoltam...
2013. szept. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, nem mintha nem létezne tanfolyam (ha téged ennyire érdekel, akkor legalább egy picit képben lehetnél). Azért nem tanfolyamra gondoltam, mert azzal itt kitörölheted... Még ha valaki meg is tanulná tanfolyamon, az akkor sem érne annyit, mint egy normális egyetemi képzés, ahol az igazi -nem amatőr, nem is félamatőr- forgatókönyvírók tanulják ki a szakmát.
2013. szept. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A korábbi hozzászólünak mondanám, hogy még nem gondolkodtam közös munkán elég új elképzelésem ez, van pár ötletem amik talán kivitelezhetők is lennének egy kissebb költségvetésből. Később bármi lehetséges :) És utolsótól kérdezném, mert én elég tájékozatlan vagyok ezen a téren ez létezik egyetemi képzésként Magyarországon? Jelenleg ugyan más szakon vagyok de ha végzek ebbe belevágnék mindenképp...
2013. szept. 29. 09:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Azon a véleményen vagyok, hogy minden az ötletnél kezdődik a végzettséget igazoló papír segít az ötlet kidolgozásásban és persze ami a legfőbb a kapcsolatokat is biztosítja, de javítsatok ki ha tévednék :)
2013. szept. 29. 09:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alapnak az ELTE filmelmélet és filmtörténet szakát ajánlom, onnan pedig lehet tovább menni a Színház és Filmművészeti Egyetem forgatókönyvíró szakára. Tudjuk hogy milyen nehéz bejutni a Filmművészetire...ha előtte elvégzed az ELTÉs képzést, onnantól kezdve gyakorlatilag egyenes az út, nagyon sokan ezt járják be.
2013. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :D
2013. szept. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!