Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nagy baj az, ha én mindig...

Nagy baj az, ha én mindig kritikus szemmel nézem a filmeket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretem a filmeket, de mindig azt nézem, hogy mekkora ég-föld különbségek vannak benne az élettel.

Pl. Kiengednek 5 tárat a gépfegyverből, és egy sem találja el az asztal mögött bújkáló embert. Vagy autós üldözésbél csikorog a gumi miközben egy erdőben menekülnek.

Vagy egyedül felborít egy kocsit a főhős a puszta kezével.

Vagy ráharap egy kutya a karjára, de neki csapja a kutyát a falnak, és az elengedni.

Vagy ötször felhúzza a pisztolyt, miközben várja a támadókat.

Átugrik az üvegen, és egy karcolás nincs rajta...


Szóval az ilyen apróságokon mindig fenn akadok.

És mondták már nekem, hogy "jajj ez egy film, ne köss már bele mindenbe!"

De ezek nem szuper emberek, hanem hétköznapi embereknek vannak beállítva, és azt várnám, hogy de igenis, vágja meg már asz az üvegajtó, ha átugrik rajta...


Baj, ha én ilyen szemmel nézem a filmeket?



2013. szept. 29. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak ne nézz ilyen igénytelenségeket.
2013. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 rajcziz ***** válasza:
Ha filmnézés közben el tudod engedni magad, és jól szórakozol, akkor nincs semmi baj. Nem arról van szó, hogy ne vedd észre, vagy ne keresd a hibákat, csak ne hagyd, hogy emiatt egy filmet se tudj élvezni.
2013. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
de amugy jogos a hiszti , mert ép az ... h beleéli magát a filmbe igy lehet élvezni a filmet , né vmi minőségesebbet :D de vágom miről beszélsz
2013. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sándorjános ***** válasza:

Igazából a néző felelőssége, hogy szár filmet ne nézzen.

Így az ostoba, és igénytelen rendezők szépen elvesztik a támogatást, és csak olyanok maradnak fenn, akik igenis törődnek a részletekkel, és elég precízek, tehát komolyan veszik, amit csinálnak. Egy filben valóban jó a hitelesség, hacsak a film miliője nem követeli meg a szürreális gondolkodást (Mechanikus Narancs, Radírfej, Dr. Caligari, Az Andalúziai Kutya stb...). Persze a média hajlamos a pénz mellé szerződni, és nem olyasmit tárni mások szeme elé, ami a plakátot bámuló járókelő esztétikájának tesz eleget, hanem a pénztárcájának. Nem szabad viszont túlságosan antiarccá változni sem, mert vannak bizonyos véletlenek, amik jó filmek, és a média egyengeti útjukat. (Fekete Hattyú, a Keresztapa - amit a televízió tett híressé, és videókazetták tömege -, Star Wars, Hair, Schindler Listája, 127 Óra stb...)

2013. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nekünk nem baj, csak te nem fogod élvezni. A filmkészítés az egy külön művészet, nem az a dolga, hogy a valóságot adja vissza, hanem hogy azt adja vissza amit pár ember megálmodott. Például nem tudom, hogy minden filmben így van-e de a hangok (ajtónyikorgás, lódobogás, sikítozás egy csatában stb) készítése egy külön szakma és megmondták, hogy nem is az a feladata, hogy a valóságot adja vissza, hanem az érzést.

Amúgy meg hát igen, attól is függ, hogy mit nézel. Nagyon sok valóságos film van csak meg kell találni őket.

2013. szept. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!