Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Naruto: Rendszeresen használja...

Kario kérdése:

Naruto: Rendszeresen használja a mondatok végén a "Databayo" szót. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

#Naruto #Databayo
2013. okt. 3. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
semmit, ettől van egyedi beszédstílusa
2013. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ahogy az elso irja.


bovebben:


A Dattebayonak nincs tényleges jelentése, csupán Naruto, minden mondata végét megcímkézi vele. Végülis ez Naruto stílusjegye.


Egy példa:

"Simán": wakatta - értettem.

"Narutósan": wakattebayo - értettem.

Vagy:

Nan datte - Mi az?

Nan dattebayo - Mi (a fene) az?


Egy Kishimotoval készült interjúban, amikor megkérdezték tőle, hogy miért "adta hozzá" Naruto beszédéhez a dattebayo-t, akkor azt felelte: "Szerettem volna, ha Naruto beszéde gyermeki hatást kelt és ezt a 'dattebayo' -val tudtam elérni."


A dattebayo nem csak így egyben, hanem "külön" azaz a japán szótag írás szerint, szótagolva is megtalálható Naruto beszédében azaz:

da - 'tte - ba' - yo!


Nézzünk is erre néhány példát:

- Uzumaki Naruto vagyok - Ore wa Uzumaki Naruto da! ('da')

- Ne, ne! Sasuke! - Ne, ne! Sasuke-tte ba! (Mikor a 'tte ba' hozzáadódik, az elkeseredést fejez ki)

- A rament szeretem a legjobban - Ore wa ramen ga daisuki da yo! ('yo')

- -||- - Ore wa ramen ga daisuki dattebayo! (Ugyanazt jelenti mint a fenti, csak itt a 'dattebayo'-t helyettesíti be)

- Értettem! / Készen állok! - Wakattebayo ('ttebayo')

- Mit csinálsz? - Nani surun da!? ('da')

- -||- - Nani surun dattebayo?! (Ugyanazt jelenti mint a fenti, csak itt is a 'dattebayo'-t helyettesíti be)


innen: [link]

2013. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!