Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűrűk urában miért mennek...

A gyűrűk urában miért mennek át a tündék a másik helyre? Mit jelképez ez, mi a mondandója? És mi az a másik hely?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A túlvilágot jelképezi. A többit ebből kitalálhatod.
2013. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a túlvilág. Azt jelképezi, hogy vége van a "tündérmesék korának", a tündék és varázslók és a hozzájuk hasonlatos varázslatos lények hátrahagyják ezt a világot az emberi faj(ok)nak. A világunkból a varázslat kivesztét jelképezi. Az a másik hely pedig kb. olyasmi, mint egyfajta Mennyország, Tündérország, Éden - attól függően, hogy a vallásból vagy a mesékből veszem a hasonlatot.
2013. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. okt. 7. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:
"egyfajta Mennyország" - de szerinted nem túlvilág.
2013. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Mennyországot nem úgy értettem, hogy a halál utáni világ = túlvilág. Hanem inkább úgy, mint egy tökéletesen csodálatosan jó és szép világ, ahol mindenki boldog és a többi... vagyis ahogy az emberek általában elképzelik a Mennyországot. De odaírtam alternatívának a Tündérországot is, amit pl. mesékből, mondákból ismerhetünk és sokszor ugyanúgy "odafönt" van az égben, mint ahogy a Mennyországot képzeljük. Szóval a lényeg: egy a miénkénél magasabb rendű, szebb, jobb, csodálatosabb világ.

Mi persze filozofálhatunk azon, hogy a tündék úgy "múltak el" ebből a világból, hogy ez szimbolikusan a másvilágra való átlépést, halált jelentheti, de tény, hogy Tolkien arról ír, Szürkeréven túl éppenhogy élni fogják nagyon hosszú (~végtelen) életüket, hiszen aki itt marad az emberi világban, AZ fog elmúlni, az válik halandóvá és meg is hal. Ez alapján pedig a Szürkeréven túli másik földet én nem tudom a túlvilággal analogizálni.

2013. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!