Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi oka lehet hogy újraszinkron...

Mi oka lehet hogy újraszinkronizálták a Múmia című film egyik szereplőjét?

Figyelt kérdés
Jonathant újraszinkronizálták míg a többi szereplőt érintetlenül hagyták. Ezt nem igazán értem... Lejártak a jogdíjak? Más a későbbi részek szinkronhangja? (a 3. részbe csak belenéztem de szörnyűrossz volt)

2013. nov. 3. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában azért szinkronizálják újra a filmeket mert így tudják olcsóbban megszerezni.

Tehát olcsóbb a csatornának megvenni az eredeti angol filmet vagy sorozatot és újracsináltatni a szinkront mint megvenni magyarul. Vagy a másik, hogy a fim/sorozat már egy másik csatorna tulajdonában van akkor amikor a másik is szeretné leadni.

A pontos okát nem tudom, hogy a Múmia filmet miért szinkronizálták újra, de a fenti kettő közül az egyik a megoldás erre.


Amúgy pl a simpson család sorozata is 2 szinkronnal fut.

Mindkettőnél ugyanazok a magyar színészek adják a hangokat (vagyis a főbb szereplőknek biztosan), de más fordítást használtak. Ennek még kevesebb értelme volt, de megcsinálták az olcsójánosok.

2013. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy az 5.1-es kiadás miatt szinkronizálták újra teljesen - vagyis a korábbi verziót újra felmondatták ugyanazokkal a színészekkel (nem tudom, Jonathan szinkronhangjával mi lett, de valóban lecserélték). Nekem nagyon nem jött be, még úgy se, hogy tényleg igyekeztek mindenkit összeszedni a régi gárdából - pl. sok klasszikus beszólás teljesen másképpen szól, hiába ugyanaz a hang. A hangsúlyozás is sokszor teljesen más és - bár amúgy nincs bajom Kerekes Józseffel - persze Jonathan is fényévekkel jobban szólt a régi magyar hangján. Szóval én hanyagolom az 5.1 verziót. :)
2013. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hasonló érzéseim vannak nekem is...
2013. nov. 4. 20:04
 4/4 anonim válasza:
Nem tudnátok nekem megmondani hogy hol nézhetem meg az eredeti szinkronnal a múmia filmet ...elöre is köszi...amugy ez a szinkronizálás nagyon szar lett..😢😢
2018. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!