Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca jó sorozat,...

A Trónok harca jó sorozat, érdemes nézni?

Figyelt kérdés

Csak pár képet láttam róla de igéretesnek mutatkozik,más képeken meg inkább nem és nemtudok dönten,a történetére sem kerestem még rá mert a véleményetekre vagyok kiváncsi. Most nem a húde jó sorozat rajongókra és nem a deszar útálókra vagyok kiváncsi hanem normális ember aki megtudja mondani hogy jóe vagy nem.(najó írhatnak az elobb említettek is).Nemtom az segíte ha megmondom h szeretem az ilyen középkori filemeekt pl: Arthur király,Sárkánysziv,Eragon,

fekete halál,gyuruk ura,hobbit,(utóbbi kettot konyvben is olvastam) szóval ilyesmi film? Jah meg annyi ha vmi ilyen twilight féle akkor pls írjátok csakh olyan és már nemis nézem meg :D



2013. nov. 11. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó sorozat, érdemes megnézni. A gond az, hogy 3 évadig végig tudod nézni, és utána várni kell.. Pedig az ember nagyon kíváncsi mi lesz velük..
2013. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy nem kell várni, hiszen a történet eredetileg regényekben jelenik meg.

Egyébként olvasni érdemes, nézni nem annyira (csak ha nincs más vagy lusta olvasni), mert vannak jobb/okosabb sorozatok is (az egész nagyon el van butítva a könyvekhez képest).

2013. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 belapus ***** válasza:
Egyértelműen középkori történet, fantasy elemekkel fűszerezve.Érdemes megnézni és ( szerintem: még inkább ) érdemes elolvasni a könyvsorozatot is.
2013. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szereted a középkorra hajazó misztikus elemekkel átszőtt sztorikat, akk ezt is szeretni fogod. Bár könyvben sokkal jobb, a sorozat egy vicc ha ismered a könyveket, mert sok dolog vagy nincs benne vagy megvan változtatva, de attól még nézhető. Amit még ellene hoznék fel (nem azért h szapuljam, hanem mert ez tényleg igaz és zavaró) az az,hha egy új karakter megjelenik akk nincs rendesen bemutatva, hanem egyből úgy beszélnek róla, mintha ismerned kéne őt. Ezért van az,h a 3.évad vége előtt sokan csak úgy ismerték Roose Boltont, mint a "mogorva lord" vagy Davos a "szakállas kapitány" :D


Ha a történetre még nem kerestél rá, akk röviden spoilerek nélkül úgy lehet felvezetni,h meghal Robert király segítője, ezért Északra megy,h megkérje a barátját, Eddard "Ned" Starkot h legyen az új segítő. Nednek ez nem tetszik, de levelet kap miszerint az előző segítőt Robert felesége ölte meg, ezért Ned elfogadja a kinevezést,h kiderítse mi történt és vigyázzon Robertre. Eközben pedig az előző uralkodó dinasztia 2 utolsó tagja, Viserys és Daenerys Targaryen egy másik kontinensen megakarnak maguknak nyerni egy 100ezres barbár hordát (akiket a mongolok és magyarok képére formáltak :D ),h visszafoglalhassák velük a trónt, amit Robert és Ned elvettek.

2013. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nah köszike akkor assszem h megnézem,lehet elis olvasom köszi szépen a gyors válaszokat
2013. nov. 11. 20:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam konkrétan letaszította a csúcsról a Gyűrük Urát...

Aztán még 2 kötet hátra van, el sem tudom képzelni, mi lesz a vége az egésznek, mert Martinra jellemző, hogy nem egyszer elég durva csavart alkalmaz...


Amivel meg nálam átvette az 1. helye az főleg két dolog:

1. A hangulat. Egyszerűen valami elmagyarázhatatlan hangulata van ennek a világnak is, bőven annyira kidolgozott mint a LotR univerzuma, emellett mer eredeti lenni, szakít a fantasyk nagy részében szereplő ork-elf stb.-vel, ( LotR-nak természetesen ez nem szól :D )


2. Nincsenek benne tabu dolgok, nyíltan kezeli a szexuális és erőszakos dolgokat is, így sokkal könnyebben beleéli magát az ember, nem hat felszínesnek a dolog. Középkori környezet, és akkoriban bizony megszokott dolog volt rengeteg kegyetlenség.

2013. nov. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
legjobb.. :) imádom :) csak egy dolgot tanulj meg! ne szeress meg senkit mert előbb utóbb úgy is megölik:)
2014. jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!