Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért alkalmaznak előszeretett...

Miért alkalmaznak előszeretettel több amerikai (hollywoodi) filmben is számos brit színészt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én megfigyeltem, hogy mintha szeretnék az amerikai rendezők a briteket foglalkoztatni. Nekem olyan elképzeléseim voltak, hogy vagy a gázsi miatt (ami talán a mérvadóbb is), vagy a szebb kiejtésük miatt talán. Egyébként szerintem egy átlagos brit színész jobban teljesít sok esetben, mint egy nagy volumenűnek tartott amerikai.


Például ezeknél a filmeknél vettem ezt észre:

Gyűrűk Ura-trilógia (és a Hobbit)

Star Wars - itt főleg a második trilógia

Jurassic Park

Schindler listája

Mennyei Királyság - jó, itt mondjuk a rendező angol

X-men-széria

Nagy Sándor

és még sok mást fel lehetne sorolni.


2013. nov. 14. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A brit színészek tanultabbak, az igazi Shakespeare-i iskolán csiszolódtak. Magasabb szintű az oktatás, hiszen óriási tradíciója van.
2013. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
mert jók
2013. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdésedben a válasz: mert egy átlagos brit színész jobban teljesít sok esetben, mint egy nagy volumenűnek tartott amerikai.


(Másrészt miért tartod furcsának -egyáltalán megjegyzendőnek- ha egy bizonyos országban gyártott filmben egy másik országból származó színész játszik? Ez nem csak az amerikai filmek esetében van így - szerencsére. Ez teljesen megszokott dolog. Még jó hogy erre nincs semmiféle szabály.)

2013. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Brit szerepeket is játszottak már amerikai színészek, bár nem tudom, miért.
2020. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!