Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nagyon régen láttam a tv-ben...

Nagyon régen láttam a tv-ben egy kosztümös filmet, mi lehet a címe? (többi lent)

Figyelt kérdés

Talán a 18-19. században játszódhatott, mert a nők fűzőt, kesztyűt és abroncsos ruhát viseltek.

Szóval a film egy jómódú, előkelő fiatal nőről szól, akinek van egy férfi barátja, aki talán szerelmes a nőbe, de ez nem biztos.

Azt hiszem, a nőnek vannak gyerekei (talán 3 fiú,1,2 lány) meg férje.

Aztán valahogy leég a házuk és a férj meghal. A nő egyedül marad a gyerekekkel és elszegényednek. Nagyon messze régi otthonuktól a semmi közepén egy nagy, de lepukkant házban, nagy földdel találnak otthonra. A nő szinte etetni sem tudja a gyerekeit. Az addig úri kisasszonyként élő nő, aki addig soha nem dolgozott, most egyedül műveli a földet, amitől tönkre megy a keze. Egyszer valamiért be kell mennie a városba, de szégyllt volna a rongyos ruhájában bemenni, ezért a (talán) zöld függönyéből varrt magának egy elég szép ruhát.

Aztán a városban találkozikca régi barátjával (vagy lehet hogy inkább a férjének volt a barátja), szóval ahogy beszélgetnek (azt hiszem a nő nem nagyon akar beszélgetni, rázta lefele, mert szégyellte a helyzetüket), a pasi észre veszi, milyen csúnya a nő keze és rákérdez , hogy mitől olyan. A nő azt hazudja, hogy kesztyű nélkül lovagolt, de a férfi nem hisz neki. Ennyire emlékszek, de lehet hogy az eleje nem is így van, hanem kecerem egy másik filmmel. Azt tudom, hogy elég sok év eltelik, mire újra találkoznak. Mármint hogy a nő évekig él szegényen azon a telken és évekig dolgozik ott.

Rémlik valami olyasmi, hogy a pasi meglátja, hogy a nő ott kapál...de nem tudom már, olyan régen láttam, lehetett már vagy 10 éve.

A lényeg, hogy én azt a filmet keresem, amit a végén írtam (ami tuti, hogy a nő zöld függönyből varr ruhát magának, úgy megy be a városba, és amikor találkozik a férfival, az megkérdezi, mitől olyan a keze, az meg azt mondja, hogy mert kesztyű nélkül lovagolt), na ezt keresem, remélem valaki fog tudni segíteni!



2013. dec. 7. 11:11
 1/4 anonim válasza:
58%

A film cime "Elfujta a szél"

a nőt Scarletnek hivják..egyik kedven filmem !! :)

23/L

2013. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És ha teszett az Elfújta a szél akkor ajánlok egy másik filmet a Hely a szívemben.
2013. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja...egyébként afilmnek van folytatása is egy 4 részes minisorozat.a címe Scarlett ha érdekel.
2013. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jaaj, nagyon köszönöm! :))

Nem igaz, hogy egy ilyen híres címet nem tudtam!!:))

2013. dec. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!