Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha megírok egy forgatókönyvet...

Ha megírok egy forgatókönyvet és szeretném vásznon látni, akkor mit kell tennem pontosan?

Figyelt kérdés
Kicsit buta kérdés, de tele vagyok fantáziával és arra gondoltam, hogyha az egyik történetem átírnám úgy, hogy azt meg lehessen filmesíteni (nem vámpír-vérfarkas vagy ilyesmi tömegcuccra gondoltam, hanem valami egészen egyedire, sokat érek rá agyalni), akkor mit kéne tennem? Van egy forgatókönyvem és akkor vigyem egy rendezőhöz? És ha találok rá embereket, akik vevőek rá, akkor ők megveszik tőlem az anyagot nekem meg viszlát? Hogy működik ez pontosan? Hálás lennék egy kis kioktatásért:)
2013. dec. 13. 03:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Producer kell hozzá, aki beleöl rengeteg pénzt.
2013. dec. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pontosan, a forgatókönyvet a producernek kell odaadni és ha neki tetszik akkor ő keres hozzá rendezőt. de mindennek hollywoodban lenne is értelme, itthon szerintem ilyen még nem igen volt, hogy valakinek volt egy kész forgatókönyve és abból lett film, itthon inkább ötlet van és arra kérnek fel forgatókönyv írót, hogy írja meg.

de láttál valaha forgatókönyvet? az azért merőben eltér egy sima "könyvtől". egyszerűbb lenne könyvet írni, kicsit több könyvet adnak ki évente, mint ahány filmet forgatnak. és ha megjelenne könyvben az még nem jelenti, hogy ne lehetne belőle film, csak mondjuk egy profi forgatókönyv íróval íratnak forgatókönyvet a sima könyvedből.

2013. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de ez Magyarországon esélytelen.
2013. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!