Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Klasszikus zeneszerzők életét...

Klasszikus zeneszerzők életét feldolgozó filmeket keresek. Kiről készült film pl Beethoven, Haydn, Bach, Vivaldi, Handl, Salieri, Weber, Schubert, stb közül?

Figyelt kérdés
Mint pl az Amadeus, ami egy zseniális film, láttam már a Beethoven árnyékábant is, ami viszont felháborítóan tele volt fantazmagóriával, és a valóságtól túlzottan elrugaszkodott (még halála előtt is simán beszélgetett Annával (ami szintén nem értem mit keresett ott) és csak 1-2 jelenetben utaltak rá hogy egy kicsit nagyot hall). Szóval ha van igazi Beethoven film, vagy Haydn, Bach, Vivaldi, Handl, Salieri, Weber, Schubert, stb
2013. dec. 16. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Az Amadeus kapcsán. Nos, Mozart szerepét számos zongoristának - többek között magyarnak is - felajánlották, azonban a legtöbben visszautasították. Hogy miért? Nos, mert a film hatalmas része kitaláció, ferdítés, a valóságtól elrugaszkodott tartalom. Valóban zseniális film, de ha a másik film esetében zavart a fantazmagória, és a valóság megcsúfolása - itt meg láthatóan nem -, akkor gondoltam megemlítem - még ha ott volt olyan is, ami az Amadeusnál nem.


Íme a filmek:

Bach harca a szabadságért

Händel utolsó esélye

Nálunk lakik Beethoven

Ragyogj!

Lisztománia


Jó szórakozást!

2013. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, elnézést, úgy értettem, hogy a Beethoven film önmagának mondott ellent sok helyen.

Köszönöm a válaszod!

2013. dec. 16. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Nehogy elnézést kérj, nincs miért. Csak gondoltam megemlítem, hogy mi a helyzet az Amadeussal, hátha tudok újat mondani - filmekkel foglalkozok, szakmai ártalom :D.

2013. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És esetleg tudsz olyat ajánlani ami más zenészek életét dolgozza fel, és tényleg jól sikerült? Mint a Ray vagy a Piaf.
2013. dec. 16. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Első kommentben írtma, azokat tudom, mást sajnos nem :/. Esetleg ha regelsz a kritikustomeg nevű oldalra, ott a kulcsszavak segítségével voltaképp bármilyen filmet megtalálhatsz, ami megfleel az ízlésednk, és mait keresel. Ráadásul olsztályozhatod, és bejelölheted azt, amit már láttál. Én is gyakran használom, mert nagyon hasznos oldal.
2013. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

zeneszerzőkről többet én sem tudok, talán még annyi, hogy ott a Farinelli, a kasztrált, nem tudom az mennyire valóság hű, de jó film.


viszont modernebb zenészek életéről csomó filmet tudok a Piafon és a Rayen kívül, amiket érdemes megnézni!


Buddy Holly története

A rock'n roll ördöge

Bird - Charlie Parker élete

A nyughatatlan

I'm not there - Bob Dylan életei (ez elég elvont)

Control

8 mérföld

Notorious B.I.G. - A N.A.G.Y. rapper (a magyar címe rémes)


és amik azt hiszem kitalált zenészes filmek, de épp oly jók:


Mo'Better Blues

A világ második legjobb gitárosa (ez is nagyon jó film!)

Bálványrock - Velvet goldmine

A lankadatlan - A Dewey Cox-sztori (ez vígjáték, de nagyon jó)

Berlin Calling

Blues Brothers

Az óceánjáró zongorista legendája

2013. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A halhatatlan kedves, Impromtu, Hilary es Jackie, A voros hegedu, Johan Sebastian Bach, Liszt, es van egy Lullyrol, de nem jut eszembe a cime.
2019. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!