Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a legtöbben azt mondják, hogy a Harry Potterből Fred és George a kedvenc szereplőjük/ők a legjobb pasik?!

Figyelt kérdés
Annyira idegesítő mind a kettő, egy is sok belőlük, csúnyák, unalmasak, és számomra egyáltalán nem szórakoztatóak. Azzal a csöves kinézetű Hagriddal meg azzal a kis aszott házimanóval, a Dobbyval tudnak még a sírba tenni. Nem vagyok egy nagy Harry Potter rajongó, régen láttam már a filmeket, de a legtöbb szereplő nem szimpatikus (leginkább főszereplők). Magát, Harry Pottert is utálom. Van még valaki rajtam kívül így ezzel? Így is érdemes újra megnézni a részeket?

2013. dec. 26. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

nem értem. ha ennyire utálsz mindenkit a filmből, akkor miért jössz ide utálkodni? társat keresel, akivel együtt utálhatod Harry Pottert? :D


Amennyiben nem olvastad a könyvet (én úgy értelmeztem, hogy te nem olvastad), nem tudok mit mondani. Fredet és George-ot elsősorban a jelleme miatt szeretem: humorosak és nem félnek megszegni a szabályokat.

A filmben nem nagyon lehet megmondani, hogy egy szereplő milyen, csak a küllemére lehet hagyatkozni. Én úgy gondolom, hogy Fred és George jól el lettek találva.

Nem értem, hogy mi bajod Hagriddal... Ha egy megtörtént eseményről beszélnénk, a valós szereplőkkel akkor még elmenne, ha szidod a kinézetüket, de a filmbeli Hagrid csak egy szereplő...

Dobby meg olyan, amilyen. Ő ilyen kell legyen. Ha megint a kinézetét kritizálod, akkor már tényleg nem értelek.

Te annyira szuperül nézel ki, hogy mindenkit letolsz, vagy mi?

Meg látszik, hogy eléggé adsz a küllemre, mert mindegyik általad felsorolt szereplő kinézetével volt gondod. Ne foglalkozz a küllemmel! Nézd azt, ami belül van, ezért is ajánlom a könyv elolvasását, hogy jobban megismerhesd a szereplőket, ahol aztán KEDVEDRE FOMÁLHATOD A KÜLLEMÜKET!!

2013. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, hogy nem a külső alapján kell őket megítélni, a kinézetükre csak azért utaltam, mert olvastam már valahol, hogy például még Hagridot is jó kinézetűnek tartják. Ez elég érdekes, mondjuk ízlés dolga. XD


Azt leírtam fönt is, hogy Fredet és Georgeot azért nem szeretem, mert unalmasnak tartom őket, fölösleges szereplőnek, mert semmi érdemlegeset nem csinálnak (a filmben nem tűnt föl, hogy milyen jelentős dolgot visznek véghez), és az óvodás poénjaik egyáltalán nem viccesek.


Hagridot sem szeretem, mert a korához képest sokszor gyerekesen viselkedik, veszélyes állatokat tart/tenyészt/gondoz, és képzetlensége ellenére a harmadik részben tanít is, túl közel kerül némelyik diákhoz, barátkozik velük, és néha pedofilnak is tűnt nekem. :D


Dobby meg...nem is tudom, egyszerűen csak irritál, mert hülye szegény, de ez inkább csak személyes véleményem, én nem sorolnám őt a jó karakterek közé, és egyszerűen csak meglepőnek találtam, hogy kommentekben különböző oldalakon mennyien rajonganak azért a kis lényért, ami csak egy számítógépes grafika, még csak nem is színész játssza a szerepet.


Igaz, hogy magát, a főszereplőt sem szeretem, de a három főhős közül mégsem ő a legrosszabb, hanem Ron, aki nagyjából csak szívja a levegőt, szerelmes, gyakran idióta, és teljesen feleslegesen van benne a filmben, ennek ellenére mégis túl gyakran lehet látni. Kb. mint Fred és George. Hermionénak a jelleme nem tetszik, mert állandóan mérgelődik, megsértődik, okoskodik, kioktat másokat, a valóságban a színésznő meg egy ribi, már bocs. :D Harry Potter az első részekben még elment egynek, de az utolsó részekben elég bamba gyerek lett.


Igaz, hogy sok szereplővel, és főleg a pozitív főszereplőkkel van bajom, de a történet meg a film alapvetően szórakoztató, izgalmas, ezért nézem meg.

2013. dec. 26. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok!

föltétlenül olvasd el a könyveket, mert akkor rájössz, hogy mekkora szerepe van Frednek és George-nak.

Pl: ők mondták meg Harryéknek, hogy hol vannak a titkos átjárók

az ikrek adták oda Harrynek a Tekergők térképét is!

ezek nagyon fontos dolgok :)

plusz én Hagridot nem tartom kedvenc szereplőim közé, de nélküle Harry nem tudta volna meg, hogy mi lesz az első feladat a Trimágus Tusán, vagyis az ál-Mordon nem tudta volna valaki által közvetíteni Harrynek az első feladatot :)


Dobby meg sokat segített Harryenk... sok aprósággal. igaz, hogy egy kicsit nyomi szegény, de ilyennek kell lennie!


Igazából a szereplők teszik olyanná a történetet, amilyen, szóval kár őket szidni :D

2013. dec. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem szerettem a filmeket, a könyvek sokkal jobbak.

És a könyvben amúgy sem csúnyák, nem mintha ez számítana.

Én a jellemük miatt szeretem őket, humorosak és nagyon tehetséges varázslók annak ellenére hogy folyton gond van velük mert nem hajlandók jól tanulni. Nem lettek prefektusok és nem lett sok RBF-ük.Ők a Roxfort legrosszabb diákjai rájuk még Hóborc is hallgat, persze ez a könyvekből ez nem derül ki.

Kevés vicces jelenet van a HP-ben, de az általában ők csinálják.Ha akarod majd idézek pár vicces jelenetet a könyvből.

2013. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg úgy ismerik a Roxforot mint a tenyerüket.

Hadrig meg inkább Harryvel Ronnal és Hermionéval van a legtöbb időt, az ikreket és az összes Weasleyt bírja de velük nem tölt annyi időt.

Dobby pedig nagyon aranyos nekem a kedvenc szereplőm, filmet látva emlékszem nekem sem tetszett őt idegesített főleg a második részeben mert akadályozta Harryt abban hogy vissza menjen a Roxfortba. De a könyvben sokkal többször szerepel.Folyton hálás Harrynek amiért felszabadította. Az egyetlen házi manó aki örül a felszabadításnak.És fontos szereplő:

-Ő adta Harrynek a varangydudvát (Pitontól lopta)

-Harry lemegy a konyhába hozzá (ezáltal betekintést kaphatunk a konyha életébe)

-Ő takarítja a Griffendél klub helyiségét amióta Hermione minden hová kötött sapkákat rejtett el (a MAJOM miatt)

-Ő gondoskodik Winkyről

-Ő mutatja meg Harrynek a szükség szobáját és ő mondja meg nekik hogy meneküljenek mert jön Umbrige

-a 6. részeben Dobby figyeli Harrynek Malfoyt

-a hetedik részeben pedig az életét áldozza Harryért

2013. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik kedvenc jelenetem :) (4 rész)

"– Tehát, ahogy mondtam – szólt –, iskolánk az elkövetkező hónapokban igen érdekes esemény színhelye lesz – egy olyan eseményé, amelyre több mint egy évszázada került sor utoljára. Nagy örömmel tudatom veletek, hogy a Roxfortban idén megrendezzük a Trimágus Tusát.

– VICCEL!? – kiáltott fel Fred Weasley.

A feszültség, amely Mordon érkezése óta érződött a teremben, egy csapásra feloldódott.

Szinte mindenki nevetett, és Dumbledore is mosolyogva bólogatott.

– Nem, nem viccelek, fiatalúr – felelte –, bár most, hogy említed, a nyáron hallottam egy remek viccet a troliról, a banyáról és a leprikónról, akik elmennek együtt a kocsmába…

McGalagony professzor hangosan megköszörülte a torkát.

– Öhm… ez talán most nem időszerű… nem… – dörmögte Dumbledore. – Hol is tartottam? Á, igen, a Trimágus Tusa..."

2013. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

vagy ez (5.rész) bocs hogy idézek de nem bírom hogy ne tegyem :D

"Az ikrek más módon is gondoskodtak róla, hogy még sokáig

emlegessék őket. Először is, nem hagyták meg, hogyan lehet eltüntetni a

keleti szárny ötödik emeleti folyosóját elborító mocsarat.

Umbridge és Frics számos módszert kipróbáltak, de sikertelenül.

A területet végül elkerítették, és a dühöngő Frics csónakkal szállítgatta a

lápon túli tantermekbe igyekvő diákokat. Harry gyanította, hogy

McGalagony vagy Flitwick könnyűszerrel el tudná távolítani a mocsarat,

de ők – akárcsak a tűzijátékok támadásakor – inkább hagyták, hadd

szenvedjen Umbridge."

*

"A Fred és George példáján felbuzdult diákok között lelkes versengés

alakult ki az iskolai főzsivány megüresedett posztjáért. Új ajtó ide vagy

oda, valakinek sikerült becsempészni egy orrontó furkászt Umbridge

szobájába. Az állat fényes tárgyakat keresve csatatérré változtatta a

helyiséget, végül pedig rávetette magát a belépő Umbridge-re, és

ujjlerágással próbálta megszerezni a főinspektor gyűrűit."

*

"Időközben az is kiderült, hogy a Weasley ikrek jóvoltából a roxfortosok

jelentős készleteket halmoztak fel Maximuláns betegítőszerekből. A sötét

varázslatok kivédése órák elején szinte minden diák belázasodott, elájult,

hányni kezdett vagy heveny orrvérzést kapott. Umbridge visított dühében,

de hiába próbálta kideríteni a titokzatos tünetek okát, a betegek makacsul

kitartottak amellett, hogy az umbridge-itisz nevű kórságban szenvednek."

*

"Azonban még a Maximuláns szerek használói se vehették fel a versenyt a

káosz urával, Hóborccal, aki a jelek szerint szent kötelességének érezte,

hogy teljesítse az ikrek utolsó kívánságát.--->Egy alkalommal, mikor Hóborc épp egy kristálycsillár

leszerelésén fáradozott, Harry fültanúja volt annak, hogy az arra haladó

McGalagony odaszól a kopogószellemnek:

– Ne jobbra forgasd azt a csavart, hanem balra!"

*

AZ ELSŐ IDÉZET FOLYTATÁSA:(ez a könyv végén van amikor már elmentek az ikrek)

"– Flitwick eltüntette Fred és George mocsarát – mesélte Ginny.

– Kábé három másodpercébe került. De az ablak alatt meghagyott egy kis

részt, és elkerítette...

– Miért? – csodálkozott Hermione.

Ginny vállat vont.

– Azt mondta, megőrzésre méltó bűbáj.

– Emlékművet akart állítani az ikreknek – szólt közbe tele szájjal Ron. –

Különben ezt mind ők küldték – fordult Harryhez, és a csokibékahalomra

mutatott"

:D Én nem is értem hogy nem lehet őket szeretni :)

2013. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

A könyvben igenis fontos szereplők.

Ha Dobby, Fred, George, és Hagris nem lennének, Harry életben sem maradt volna a hét év alatt.

2013. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit vagy senkit nem szeretsz a történetből, akkor minek foglalkozol vele?

Ha nem tetszett, a könyv vagy a film, akkor csak felejtsd el.

2013. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
91%

Megpróbálhatnék az előzőekhez hasonlóan kultúrált választ adni, de mások elmondták éveiket. Nekem maradt hát a szidás:

Tudod milyen rossz érzés pont az ikrek szülinapján olvasni egy ilyen kérdést? Mi a fészkes fenéért nézed a filmeket, ha ennyi kivetnivalót találsz benne? A Hagridot járszó színész tökéletes a szerepre, az ikrek pedig igenis viccesek! Maximum te vagy túl sótlan ehhez a nagyszerű történethez!

Joanne így álmodta meg őket, így írta le őket. Pont az teszi a karaktereket tökéletessé, hogy megvannak a saját hibáik! Ettől lesznek emberiek. De te biztos tökéletes vagy, ha ennyire tudsz kritizálni...

2018. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!