Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Japán filmek, sorozatok,...

Japán filmek, sorozatok, amiket nem érdemes kihagyni?

Figyelt kérdés

Nem sok japán filmet láttam, de vannak, akik igazi rajongók, ezért nyitott vagyok megnézni valami igazán jót, tudtok ajánlani valami értelmeset?

Én egyébként sokkal inkább rajongok a koreai filmekért, sorozatokért, én valahogy azokban nem érzem annyira a keletiességet és a nyelvet is szebbnek tartom meg a színészeket is profibbnak, de talán csak túl elfogult vagyok.:)



2014. jan. 1. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én megnéztem a Timeslip Jin koreai sorozatot. Aztán kiderült, hogy valójában ez egy japán sorozat alapján készült, ami meg csak Jin, és ez volt az első japán sorozatom, amit láttam. Már csak azért is érdemes megnézni, mert nagyon érződik a két stílus közötti különbség. Mindkettő jó a maga nemében, de teljesen máshogy kezelik a doramákat, más a felépítésük (az alaptörténetet viszont pofátlanul lekoppintották a koreaiak).
2014. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek a jap. filmek tetszenek:


Zatoichi - [link]

Shaolin 36 próbatétele - [link]

Kong Zi - [link]

Shinobi - [link]

Yojimbo - [link]

Ran - [link]

Hét szamuráj - [link]

Tsubaki Sanjuro - [link]

The Twilight Samurai

Samurai Rebellion (1967)

Throne Of Blood (1957)

Samurai Assassin (1965)

13 Assassins (2010)

Harakiri (1962)

2014. jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a sorozatokat nem szeretem, csak a japán filmekről van véleményem.

Fejlettségekhez képest talán a világon a legkevesebb játékfilmet alkották, azokból is csak a klasszikusok nézhetők számomra.

2014. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lefelejtettem pár másik Kurosawa filmet, a villamosvezető Dodeszukaden, a természet atyja Dersu Uzala is magával ragadó.


De a modernek közül is ott van Battle Royale, ami kísértetiesen hasonlít az éhezők viadalára, noha már sokan dolgoztak fel hasonló témájú műveket. És érdemes megemlíteni Takeshi Kitano munkásságát is.


Rajzfilmjeikben erősebbek. Ghost in the shell és társai bejárták a világot.


Dél-Kóreában valóban több nagy film születik.

2014. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogok nézni egy-kettőt. Egyébként való igaz, hogy sok japán filmből/sorozatból csinálnak koreai variációt és mivel tekinthetjük feldolgozásnak, természetesen az alaptörténet ugyanaz.:) Ilyen pl. a Hana Yori Dango/Boys Over Flowers, amiből már készül az amerikai változat is!
2014. jan. 4. 00:11
 6/7 Dubhe válasza:

Faith (kdorama)

49 days (kdorama)

Painter of the wind (kdorama)

2014. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy szinkronos japán filmet írok: Az alkonyat harcosa! Nekem nagyon bejött.
2014. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!