Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Két csehszlovák (? ) film. Ki...

Farzso kérdése:

Két csehszlovák (? ) film. Ki ismeri őket?

Figyelt kérdés

Van két film, amit régen láttam, és nem tudom, mi a címük. Lehet, hogy csehszlovákok (bár ez nem korántsem biztos), és talán maga Jiri Menzel rendezte őket (vagy legalábbis az egyiket).


Az első film egy nagycsalád életét mutatja be, akik egy házban laknak. Van benne egy idősebb férfi (talán nagyapa) akit a felesége valamiért bezár a szobájába. A férfi követeli tőle, hogy engedje ki, de nem hajlandó. Mikor megkérdi tőle, hogy mi lesz, ha vécéznie kell, azt válaszolja, hogy van a szobájában egy bili :-) Később mégis sikerül kijutnia. Van a filmben még két gyerek, akik ellopnak a konyhából egy sült csirkét, és amikor rajtakapják őket, bezárkóznak a szobájukba. Később a család összegyűlik, és rádiózenére együtt táncolnak.


A másik filmből, amit keresek, csak néhány jelenetre emlékszem. Volt benne egy fiú, akit az anyja folyton túlöltöztetett (két-három pulóvert meg kabátot adott rá) úgy hogy alig tudott mozogni. Amikor a társaival az utcán rohantak, ő mindig lemaradt tőlük, és úgy kellett utánuk kiáltoznia, hogy "hé fiúk, várjatok meg!" Egyszer elesett, és nem tudott fölkelni, mert annyira túl volt öltöztetve, és a társainak kellett őt fölsegíteniük.


Nagyjából ennyire emlékszem ezekből a filmekből. Nagyon hálás lennék, ha valaki megtudná mondani nekem a címüket.


2014. jan. 5. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1. film:

Ecce Homo Homolka

[link]


1ik kedvenc cseh filmem!ngyon vicces



Sajnos a 2. filmet nem tudom.


de örülök h rajtam kívül más is néz régi cseh filmeket.

2014. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült megtalálnom a másik filmet is. Nem csehszlovák, ahogy gondoltam, hanem amerikai, méghozzá az 1983-as Karácsonyi történet.
2015. aug. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!