Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha filmklubot szervez az...

Ha filmklubot szervez az ember, akkor a film alkotójától, gyártójától vagy forgalmazójátoól kell engedélyt kérni?

Figyelt kérdés
ez elég macerásnak tűnik ez a dolog, valaki már csinálta, mik a tapasztalatok? Ehhez esetleg külföldi cégeknek is kell levelet küldeni, kell tudnom angolul és franciául is adott esetben? És egyáltalán fognak válaszolni? Mi van, ha már megszűntek?

2014. jan. 8. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Kell-e engedélyt kérni, kell-e jogdíjat fizetni filmklub esetén?


Igen. Ez alól kivételt jelent a vetítés, ha alkalomszerűen tartott és zártkörű; a rendszeres filmklubok esetén azonban már nincs ilyen szabad felhasználási lehetőség. Engedélyt két helyről kell kérni: 1.) a film előállítójától vagy forgalmazójától és 2.) a filmben foglalt zene tekintetében az Artisjustól. Az első engedély közvetlen megállapodást igényel, a második esetben viszont egy egyszerű jogdíjfizetéssel szerezhető engedély a felhasználásra.

2014. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, ezt én is megtaláltam, de engem nem a zenés filmek érdekelnek, azaz nem az Artisjus véleménye, és a vagy-ot sem tudom ez alapján biztosan, hogy mit jelent. Mikor minek a függvényében van az a vagy?
2014. jan. 8. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!